Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W zduńskowolskim Ratuszu wyłożono księgę kondolencyjną. Może się do niej wpisać każdy, ku pamięci Pawła Królikowskiego

W zduńskowolskim Ratuszu wyłożono księgę kondolencyjną. Może się do niej wpisać każdy, ku pamięci Pawła Królikowskiego

pogrzebW miniony czwartek nad ranem zmarł pochodzący ze Zduńskiej Woli aktor Paweł Królikowski (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11153-pawe-krolikowski-aktor-rodem-ze-zduskiej-woli-nie-yje-by-ambasadorem-kultury-zduskiej-woli#comments) . Do niedawna prezes Związku Artystów Scen Polskich, od czterech lat Ambasador Kultury Miasta Zduńska Wola. Miał niespełna 59 lat.

W holu głównym Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz przy pl. Wolności 26 wystawiona została księga kondolencyjna. Mieszkańcy mogą wpisywać kondolencje dla rodziny i bliskich Pawła Królikowskiego codziennie do dnia pogrzebu (data jeszcze nie jest znana - przyp. siewie.tv) w godzinach od 10.30 do 20 w dni powszednie, a w sobotę i niedzielę od 11.30 do 20. Księga kondolencyjna zostanie przekazana rodzicom zmarłego, Jadwidze i Janowi Królikowskim.
Jakub Trenkner, przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola oraz Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim Bliskim wybitnego aktora, artysty, Ambasadora Kultury Miasta Zduńska Wola. "Myśląc o Pawle Królikowskim wspominamy jego niezapomniane kreacje aktorskie, myślimy o pełnym energii człowieku zaangażowanym w niezliczoną liczbę przedsięwzięć, o człowieku rodzinnym, mężu i ojcu, który pamiętał o swoim pochodzeniu i dbał o swoje związki z rodzinnym miastem. Odchodząc w kwiecie wieku uczynił ogromną stratę dla świata kultury, wszystkich którzy go znali i cenili jego talenty artystyczne. Pozostań w sercach zduńskowolan na zawsze.
W czwartek, 5 marca w parafii św. Pawła Apostoła przy ul. Zielonej w Zduńskiej Woli odbędzie się msza w intencji Ś.P. Pawła Królikowskiego.
Aktor zmarł 27 lutego nad ranem w jednym z warszawskich szpitali po tym, jak przez długi czas walczył z chorobą neurologiczną. Artysta przebywał w klinice od końca grudnia 2019 roku. Miał przejść operację ratującą zdrowie i życie, ale przez infekcję, która wdarła się do organizmu, jego stan znacznie się pogorszył… Osierocił pięcioro dzieci. Trzech synów: Antoniego, Jana i Ksawerego oraz dwie córki: Marcelinę i Julię. Jego rodzicami są wieloletni, zasłużeni dla miasta nauczyciele Jadwidga i Jan Królikowscy. Młodszym bratem Zmarłego jest też znany aktor Rafał Królikowski. Rodzina Pawła Królikowskiego nie podała jeszcze żadnych szczegółów pogrzebu. Aktor zostanie jednak najprawdopodobniej pochowany w Warszawie. Msza żałobna może mieć charakter otwarty – bo wielu wielbicieli artysty - choćby z roli Kusego w serialu " Ranczo" chciałoby mieć też możliwość pożegnania Go.

KaMi S

Wspomnienie o Ś.P. Pawle Królikowskim z archiwum siewie.tv: https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2020-to-taka-roza-wiatrow-pawel-krolikowski-o-rodzinnej-zdunskiej-woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u