Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 MARCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 MARCA

7sieradzuW miarę ciepły marzec mamy. A przed nami serdeczna niedziela, bo świętować będziemy Dzień Kobiet. Pewnie Panie zostaną obdarzone goździkiem lub tulipanem, ale w wielu miejscowościach z okazji ich święta odbędzie się wiele koncertów, spotkań z poradami i wykładów. Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej siewie.tv składa życzenia:
"Kwiatów nie damy, mimo szczerych chęci.
Lecz słowa, które zostaną w pamięci,
życzymy szczęścia, dużo radości
i długiej szczęśliwej przyszłości.
Niech los Wam z oczu łez nie wyciśnie,
niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie.
Wszystko, co piękne i wymarzone,
w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione."

Co poza tym proponują organizatorzy wydarzeń w regionie i gdzie warto się wybrać? O tym poniżej.

 

CZASTARY

8 marca. Sala OSP, godz.17. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Z poczęstunkiem i atrakcjami dla pań.

SĘDZIEJOWICE

8 marca. Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach zaprasza wszystkie mamy uczniów szkół podstawowych z okolic Sędziejowic na Dzień Kobiet. W programie imprezy: Życzenia Wójta Gminy Sędziejowice Dariusza Cieślaka i ks. Dariusza Chlebowskiego oraz występ kapeli „Sędziej”. Będą też bezpłatne usługi kosmetyczne, porady braffiterki i badanie piersi. To wszystko od godz. 17.

WARTA

8 marca. Godz. 20. Warckie Centrum Kultury. Kabaret OTTO na Dzień Kobiet. Wstęp dla pań z gminy bezpłatny.

DZIAŁOSZYN

8 marca. Godz. 16, hala sportowa w Działoszynie. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Gwiazdą będzie zespół Milano. Szczegóły na plakacie.

PAJĘCZNO

8 marca. Burmistrz Pajęczna, oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na wieczór muzyczny. Gwiazdą będzie śpiewający aktor związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi – Marcin Jajkiewicz z zespołem pod kierownictwem Michała Rorata w składzie: Kosma Kalamarz , Przemysław Smaczny oraz Sebastian Janik. Marcin Jajkiewicz to popularny wokalista musicalowy, jazzowy i rozrywkowy, przez wiele lat związany z popularnym programem „Jaka to melodia?” W repertuarze koncertu znajdą się najpiękniejsze piosenki dla kobiet. Wydarzenie otworzy występ Pajęczańskiej Orkiestry Dętej. To w niedzielę, godz. 19 w Hali Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej.

ZŁOCZEW

8 marca. Miejski Ośrodek Kultury, godz. 17. Koncert dla Pań. Wystąpi Don Vasyl i Gwiazdy Muzyki Cygańskiej. Wstęp dla pań z gminy darmowy.

BŁASZKI

8 marca. Centrum Kultury. Godz. 18 , koncert Andrzeja Rybińskiego z okazji Dnia Kobiet. Wstęp dla pań z gminy darmowy.

BUCZEK

8 marca. Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski zaprasza wszystkich mieszkańców a w szczególności Panie na występy artystyczne z okazji Dnia Kobiet. Od godz.16 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku. Wstęp dla pań z gminy darmowy. Program występów artystycznych:
- 1600 , ORKIESTRA DĘTA
- 1630, ZESPÓŁ LUDOWY “BUCZKOWIACY”
- 16 45, ZESPÓŁ “BOGORIA”
- 1705, ZESPÓŁ “KANA”
- 1720, KABARET “CUDOKI”
- 1800, wystąpi zespół SAMOKHIN BAND.
Kilka słów o Samokhin Band: Wyobraźcie sobie kilka gramofonów. Z każdego wydobywają się podobne dźwięki, ale każdy czerpie swoje źródło z innego stylu. Pierwszy to definitywnie swing - to od niego wszystko się zaczęło. Kolejne grają: latino, funk i rock & roll. Na deser dodajcie folk. Jeśli udało się Wam spleść to wszystko w jeden wątek, to usłyszycie wcześniej nieznany styl. Logika absurdu doprowadziła do cudownych narodzin – oto jest: Samokhin Band! Krytycy jednym głosem powiedzieli, że ten noworodek nie ma szans na przeżycie: tym samym potwierdzili istnienie Zespołu.

WIELUŃ

5 - 11 marca. Kino Syrena, więcej na: ---> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/12/repertuar-syreny/

8 marca. Kawa z burmistrzem i radnymi z okazji Dnia Kobiet. Godz. 14.30, Kino Syrena. Wstęp dla pań z gminy Wieluń darmowy. Szczegóły na plakacie.

9 marca. Kino Syrena , godz. 19.30. Polska premiera koncertu "The Queen Symphony". Bilety w cenie 100 i 90 zł.

ŁASK

5 - 11 marca. KinoINO. Repertuar na: ---> https://kinoino.pl/#repertuar

5 - 12 - 19 - 26 marca. Otwarte spotkania "Bal(k)onlik " dla seniorów w Kolumnie, godz. 16.30. Spotkania w szkole dla seniorów. Szczegóły na plakacie.

7 marca. GODZ. 17 w Hali Widowiskowo - Sportowej przy SP nr 5- występ Kabaretu Moralnego Niepokoju. Bilety w cenie 80 zł

8 marca. Łaski Dom Kultury, o godzinie 12 odbędzie się retransmisja koncertu: "ANDRE RIEU 70 LAT MŁODOŚCI". Skrzypek, dyrygent, człowiek z sercem na dłoni. Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki. Dołącz do urodzinowej zabawy w swoim kinie i świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa! Bilety: w cenie 25 zł, https://sprzedaz.kinoino.pl/MSI/mvc/pl.

SIERADZ

5 - 11 marca. KinoTeatr . Repertuar na: --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

6 marca. Koncert z okazji Dnia Kobiet, godz. 17, Spółdzielczy Dom Kultury. Koncert pt. Nie tylko dla Pań. Wystąpi Czardasz Trio. Wstęp dla pań darmowy. Szczegóły na plakacie.

6 marca. Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu, godz. 18. Otwarcie wystawy rysunku i malarstwa Krzysztofa Nowaka pt. Polska i Meksyk - inspiracje. Wystawa czynna będzie do 27 marca.

7 marca. Galeria Sieradzka, w godz. 11-16. Dzień ze stylistką dla pań.

7 marca. Godz. 16. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu zaprasza na kolejną edycję Najstarszej Knajpy w Sieradzu! W sobotę (Rynek 18) przeprowadzone tam zostaną popularnonaukowe wykłady oraz animacje i warsztaty historyczne, dotyczące szeroko rozumianej tematyki kobiecej na przestrzeni wieków. Poruszone będą kwestie dawnej kuchni, higieny, medycyny oraz mody. Potrawy przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich z Chojnego. Tym razem pod nadzorem historycznym Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej. Korzystając z pobytu w "Najstarszej Knajpie" można się będzie również zastanowić, jaką rolę odgrywały kobiety w dawnych karczmach. Jako gwóźdź programu wystąpi Marta Veil - odtwórczyni roli Pani Walewskiej, słynnej sympatii samego Napoleona pochodzącej z Ziemi Sieradzkiej. Co ciekawe, do tej postaci nawiązują scenariusze imprez historycznych w całej Europie, w których bierze udział nasza prelegentka. Ważnym punktem poszczególnych edycji Najstarszej Knajpy w Sieradzu jest degustacja potraw historycznych, wykonanych na podstawie średniowiecznych przepisów. Zapraszamy serdecznie!
Program imprezy:
- 16.00 - Otwarcie Najstarszej Knajpy w Sieradzu
- 17.00 - Maria Walewska odkrywa sekrety urody sprzed 200 lat (Marta Veil, odtwórczyni roli Pani Walewskiej)
- 18.00 - Średniowieczne gotowanie w XXI wieku (Anita Lach, Najstarsza Knajpa w Sieradzu)
- 19.00 - Kobiety w dawnych karczmach (Michał Szymański, Uniwersytet Łódzki).
Stanowiska edukacyjne i animacje:
- Toaletka Pani Walewskiej
- Wyposażenie staropolskiej kuchni
- Damska bielizna w średniowieczu
- Pracownia panny apteczkowej,
- Warsztaty kaligrafii
- Animacje dla dzieci.

7 marca. Teatr Miejski, godz. 18. Koncert: DOMINIC MILLER BAND Absinthe Tour. Bilety w cenie 80 zł.

8 marca. Teatr Miejski. Kino dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Godzina: 17 oraz 19.3. Zaprasza Prezydent Miasta Sieradza, Paweł Osiewała. Bezpłatne zaproszenia dla Pań do odbioru w kasie SCK (w godzinach pracy kasy.). Projekcja filmu "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!" - Komedia / Francja 1 godz. 39 min.

11 marca. Powiatowa Biblioteka Publiczna, godz. 18, spotkanie pt. "60 lat w sporcie" ze sportowcem, trenerem, sędzią i działaczem społecznym Władysławem Sieczkowskim.

12 marca. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18. Wystawa fotografii Marianny Vinci pt. ,,W słońcu''. Marianna Vinci jest sieradzanką, uczennicą klasy maturalnej Państwowego Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli.

ZDUŃSKA WOLA

5 - 11 marca. Kino Ratusz, repertuar na: http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

5 marca, godz. 17. Msza w intencji zmarłego 27 lutego pochodzącego ze Zduńskiej Woli aktora Pawła Królikowskiego. Parafia św. Pawła Apostoła przy ul. Zielonej. Tego samego dnia od godz. 11 w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe. Pochówek będzie miał charakter państwowy (więcej na: --->http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11176-pogrzeb-pawa-krolikowskiego-bdzie-mia-charakter-pastwowy )

6 marca. Godz. 17, ZCI Ratusz. Koncert "Zatrzymać czas..." z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu grupy Ladies Dance. Bilety w cenie 10 zł.

7 marca. Godz. 18, ZCI Ratusz. Koncert Wiosenny "Śpiew, Taniec, Humor". Bilety w cenie 75 zł.

7 marca. Godz. 18.30. Hala przy SP 6. Mecz 18. kolejki Futsal Extraklasa. Na boisku zmierzą się gospodarze Gatta Active Zduńska Wola i Rekord Bielsko-Biała.

7 marca. Browar Staropolski. Stand Up z udziałem Tomka Kołeckiego i Wiolki Walaszczyk. Godz. 19. Bilety do nabycia w siedzibie Browaru: przy ul. Kolbego; 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł - w dniu wydarzenia. Przypominamy, że goście będą też mieli okazję skosztowania zduńskowolskich piw, produkowanych przez Browar Staropolski, m.in. kultowego o nazwie PRL. Więcej o wykonawcach na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11169-browar-staropolski-ze-stand-upem-kolejny-ju-7-marca#addcomments

8 marca. Godz. 11 -16, ZCI Ratusz. MOSiR Zduńska Wola zaprasza kobiety na święto w wersji fit&fun. W tę niedzielę w Ratuszu na pietrze. Będzie okazja poćwiczyć, zrelaksować się, wymasować, skorzystać ze strefy zdrowia i urody, porozmawiać z wieloma fajnymi ludźmi, wypić z nimi kawę i dobrze się bawić. Będą tam także: Kardas Studio, Linia Zdrowia Poradnia Dietetyczna, Dietetyk Naturoterapeuta, Fitness Club Family Center, Makeup By Me Izabela Jaruga, MODA Styllova, DuoLife, Kinezis Hiperbaryczna Terapia Tlenowa, Salon Masażu Bella Salon Masażu "Dlaczego Nie". Odbędzie się również literackie spotkanie z J.G. Latte autorką książki "Zemsta pachnie wilkiem" oraz Anielą Wilk autorką "1000 pierwszych szeptów", a także z blogerką książkową Tina_booklover z Recenzją w Duecie. O słodkości zadba zduńskowolska Cukiernia Bladowski. Szczegóły wydarzeń na plakacie.

8 marca. ZCI Ratusz, godz. 17. Dzień Kobiet z grupą IMPRO Atak! Grupa IMPRO Atak wystąpi po raz pierwszy w Zduńskiej Woli ze swoim najbardziej dynamicznym i interaktywnym spektaklem: IMPRO Show! Składający się z miniatur teatralnych, pełen dobrego humoru i pozytywnej energii spektakl to widowisko, które powstaje na oczach widowni. Nie ma scenariusza, nie ma wyuczonych ról, nie ma reżysera, a publiczność zostaje w całości wciągnięta w akcję i śmieje się często do łez. To widzowie decydują kim są aktorzy, od jakiego słowa mają zacząć kolejną kwestię, gdzie się znajdują i wiele, wiele innych. Jest to wspaniała władza, której można nadużywać do woli… oczywiście w granicach dobrego smaku. Wszystko to powoduje, że spektakle improwizacyjne są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju – PREMIEROWE. Bilety w cenie 30 zł.

ROSSOSZYCA

8 marca. Godz. 8. Otwarta gra airsoftowa na "Cegielni" - Poligonie Paintball w Rossoszycy. Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/486025352082129/

WIERUSZÓW

5 - 11 marca. Kino Słońce, więcej na: ---> http://kinoslonce.pl/movies-list/

6 marca. Sala widowiskowa WDK, godz. 18. Spektakl "Zdradziłeś mnie kotku!". Bilety w cenie 65 i 70 zł.

7 marca. Sala widowiskowa WDK, godz. 20. Występ jubileuszowy "25 lat razem" Kabaretu "Pod Wyrwigroszem". Bilety w cenie 70 zł.

Szczegóły także na plakatach organizatorów.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u