Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Poddębicach potrzebny respirator. Ruszyła powiatowa zbiórka pieniędzy na jego zakup

W Poddębicach potrzebny respirator. Ruszyła powiatowa zbiórka pieniędzy na jego zakup

uwaga_thumb-1110x572W niedzielę 29 marca, w związku z rosnącą w kraju liczbą zakażeń koronawirusem, na stronie Starostwa Powiatu Poddębickiego pojawił się wpis apelujący o wsparcie finansowe na zakup respiratora, z myślą o wsparciu wyposażenia Oddziału Ratunkowego w Poddębickim Centrum Zdrowia.

Mimo trwającej od ponad dwóch tygodni społecznej kwarantannie, do zasad której – zgodnie z opinią służb sanitarnych – sumiennie stosuje się większość Polaków, osób wymagających hospitalizacji przybywa każdego dnia, a według wszelkich prognoz, szczyt zachorowań w kraju ma dopiero nastąpić. Według danych opublikowanych w sobotę na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Poddębicach, na terenie powiatu poddębickiego potwierdzono dotychczas jeden przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (nie wymagający hospitalizacji), natomiast czternastu mieszkańców powiatu objęto kwarantanną, a siedemdziesięciu sześciu nadzorem epidemiologicznym (informacja aktualna na dzień 28.03.2020 r., źródło: www.pis.lodz.pl/poddebice).
Niestety, ogólnopolskie wskaźniki zachorowań według województw, są niepokojące. Łódzkie od kilku dni nieprzerwanie plasuje się w czołówce województw z największą liczbą osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Tymczasem w mediach wciąż pojawiają się sygnały o niewystarczającej liczbie respiratorów na szpitalnych SOR-ach oraz w tzw. szpitalach jednoimiennych, przekształconych specjalnie na potrzeby powstrzymania epidemii koronawirusa. Mając powyższe na uwadze, władze powiatu poddębickiego apelują za pośrednictwem strony i mediów społecznościowych do mieszkańców: "DRODZY MIESZKAŃCY I PRZYJACIELE POWIATU PODDĘBICKIEGO!
Zwracamy się do wszystkich z prośbą o dołączenie do naszej, Radnych i Starostów, AKCJI POMOCY na rzecz PODDĘBICKIEGO CENTRUM ZDROWIA, czyli NASZEGO SZPITALA!
To, co wystarcza na ratowanie zdrowia i życia w czasach pokoju, NIE WYSTARCZA w czasach wojny, jaką jest teraz walka z pandemią! Każdy przysłowiowy grosz jest na wagę zdrowia i życia kogoś z nas! Zjednoczmy się wokół wspólnego celu i zróbmy sobie i naszym dzieciom czy wnukom prezent, który może uratować życie!
KUPMY RESPIRATOR DO NASZEGO SZPITALA!
Nr konta bankowego: 30 8788 0009 2022 0029 9606 0001."

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u