Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Badanie KTG w domu

Badanie KTG w domu

lodzkieKTG to jedno z najważniejszych badań wykonywanych u ciężarnych, bo bada pracę serca dziecka znajdującego się w łonie matki. Wykonuje się je regularnie w ostatnich tygodniach ciąży, w okolicach przewidywanego terminu porodu. Kobiety z Łódzkiego, znajdujące się w kwarantannie, będą mogły je wykonywać teraz samodzielnie – w domu.

Informację przekazali na telekonferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i prof. Przemysław Oszukowski, szef Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Województwo będzie dysponować 50 takimi przenośnymi urządzeniami. Składa się ono z dwóch części połączonych kablem. Obie są wielkości dłoni. Jedną mama przykłada sobie do brzucha, drugą trzyma w ręku. Sposób ich działania wyjaśnił Wiktor Strzelczyk, prezes firmy Med Systems Group.
- O tym, w jaki sposób rozdzielimy urządzenia zdecydujemy po konsultacji z wojewodą i lekarzami. Na pewno w pierwszej kolejności otrzymają je panie znajdujące się w kwarantannie, bądź izolacji – zapowiedział marszałek Grzegorz Schreiber. - W ten sposób rozpoczynamy faktyczny rozwój telemedycyny w naszym województwie – obwieścił prof. Przemysław Oszukowski. W trakcie konferencji marszałek przekazał też bardzo dobrą wiadomość ze szpitala wojewódzkiego w Zgierzu, gdzie urodziła się zdrowa dziewczynka, choć jej mama i tata są zakażeni koronawirusem. – Mała Klara ma się dobrze, wyniki przeprowadzonego testu na obecność wirusa były ujemne – powiedział Grzegorz Schreiber. W dobrym stanie mimo zakażenia jest też mama dziecka. Prof. Oszukowski przyznał, że do porodu był przygotowany cały oddział, a zachowanie rygorystycznych procedur pozwoliło na przyjście na świat zdrowego dziecka. – Poczynając od procedur przemieszczania się po oddziale po ubiór i przebieg operacji – wyjaśniał szef zgierskiej porodówki.
- Żeby dać szansę na urodzenie się zdrowego dziecka potrzebne było cesarskie cięcie. Lekarze pracowali w kombinezonach, potrójnych rękawiczkach, a zabieg wymagał szczególnej precyzji – zaznaczał lekarz. To prawdopodobnie pierwszy tego typu przypadek w Polsce.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Kancelaria Marszałka
Wydział Komunikacji Społecznej

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u