Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Fałszywe informacje o koronawirusie w Wieluniu i okolicy. Policja szuka ich autora

Fałszywe informacje o koronawirusie w Wieluniu i okolicy. Policja szuka ich autora

policjaW związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji dotyczących wystąpienia na terenie powiatu wieluńskiego przypadków zakażenia koronawirusem policja apeluje, aby nie rozpowszechniać ich dalej. Wieluńscy policjanci ustalają osobę, która podszywając się pod portal informacyjny wprowadziła w błąd opinię publiczną w związku z wstępującą pandemią koronawirusa.

W środę, 1 kwietnia Komenda Powiatowa w Wieluniu została poinformowana, iż wśród mieszkańców powiatu na wielką skalę rozpowszechnianie są nieprawdziwe informacje związane z pandemią koronawirusa. Sprawcy podszywając się pod jeden z portali informacyjnych, działający na terenie powiatu wieluńskiego wytworzyli, a następnie rozpowszechnili nieprawdziwe informacje o przypadkach wystąpienia zakażeń koronawirusem w wieluńskiem. Następnie ten fałszywy artykuł był powielany przy użyciu komunikatorów społecznych przez innych. Tego typu nieodpowiedzialne i niedopuszczalne zachowanie wzbudziło duży niepokój wśród mieszkańców regionu, zwłaszcza, że ministerstwo zdrowia i wojewoda łódzki podają, iż na terenie powiatu wieluńskiego do południa 2 kwietnia nie stwierdzono żadnego zakażonego wirusem COVID-19. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie autora tej nieprawdziwej wiadomości.
Policjanci przypominają, że prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby sanitarne lub te zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych ministerstwa lub urzędu wojewódzkiego.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u