Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wybory mają być korespondencyjne, a nie wszyscy mają skrzynki na listy

Wybory mają być korespondencyjne, a nie wszyscy mają skrzynki na listy

urnaMimo protestów lekarzy, wielu samorządowców, polityków z opozycji, a także związkowców reprezentujących listonoszy, rządowi ministrowie wciąż optują za tym, aby majowe wybory prezydenckie odbyły się. Mówi się, że będzie to w formie korespondencyjnej. Oznaczać by to miało, że to właśnie listonosze wrzucą do naszej skrzynki pocztowej kopertę z kartą do głosowania i kopertą zwrotną.

Tymczasem wielu potencjalnych wyborców skrzynek na listy w ogóle nie ma, choć są obowiązkowe, zwłaszcza na prywatnych posesjach. Związki zawodowe listonoszy podkreślają, że w takich przypadkach pracownicy Poczty Polskiej będą musieli dostarczyć koperty podczas bezpośredniego kontaktu. A to - ich zdaniem - naraża listonosza na potencjalne zakażenie koronawirusem. Poczta Polska przypomina zatem o skrzynkach pocztowych na posesjach.
– Mając taką skrzynkę, można złożyć żądanie doręczania listów poleconych właśnie do niej. Za każdym razem klient zostanie o tym poinformowany sms-em lub e-mailem i nie będzie musiał z awizem chodzić na pocztę – mówi Lucyna Prygiel-Augustyniak z Poczty Polskiej.
Krótko mówiąc: skrzynka pocztowa znacznie upraszcza korzystanie z usług poczty i – co ma szczególnie duże znaczenie w dobie pandemii – do minimum ogranicza bezpośrednie kontakty z jej pracownikami. Lucyna Prygiel-Augustyniak, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Łodzi, uzasadniając konieczność zakładania skrzynek pocztowych, powołuje się na podstawę prawną – art. 40 Ustawy Prawo pocztowe. Jej przepis mówi, że „właściciel lub współwłaściciele nieruchomości gruntowych, na których znajduje się budynek mieszkalny lub budynku mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość – są obowiązani umieścić oddawczą skrzynkę pocztową”.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u