Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jeszcze będzie pięknie - koncerty majowe w Sieradzu

Jeszcze będzie pięknie - koncerty majowe w Sieradzu

jeszczeJeszcze będzie pięknie - pod takim właśnie hasłem w najbliższy długi majowy weekend Urząd Miasta Sieradza wspólnie z Sieradzkim Centrum Kultury i wsparciu Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizuje cykl koncertów, które będzie można posłuchać z balkonu swojego mieszkania.

 

W związku z pandemią koronawirusa zamknięte zostały miejskie instytucje kultury, biblioteki a także odwołane zostały wydarzenia o charakterze masowym. Cały świat żyje w izolacji. Nie każdy jednak dobrze ją znosi. Mało jest bodźców, które mogłyby podnieść na duchu osoby zamknięte w swoich - często ciasnych - mieszkaniach. Niepokojące są sygnały psychologów, a także telefonicznych linii zaufania, które alarmują o coraz gorszym stanie psychicznym Polaków. Stąd inicjatywa Urzędu Miasta Sieradza i Sieradzkiego Centrum Kultury, wspartych Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową - "Jeszcze będzie pięknie". Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców miasta do wysłuchania kameralnych koncertów z ich balkonów. W każdym z nich wystąpią nasi sieradzcy artyści. Pierwszy z koncertów zaplanowany jest już w najbliższy czwartek (30 kwietnia). O godz. 18.00 w parku Broniewskiego (przy Miejskiej Bibliotece Publicznej) wystąpi Zuzanna Juchner. Dzień później, także o godz. 18.00, na Osiedlu Za Szpitalem (przy boisku) zaśpiewa Magdalena Kowalczyk. 2 maja (godz. 18.00) koncertu z udziałem Jakuba Kurasa będą mogli wysłuchać mieszkańcy bloków przy ulicach Łokietka i Jagiellońskiej, ulokowanych w pobliżu Pedagogicznej Biblioteki Publicznej.
Na zakończenie, 3 maja (godz. 18.00) na Osiedlu Klonowe (przy skateparku) wystąpi Jarosław Miłek oraz Małgorzata Fraszka. Koncerty będą pilnowane przez ochroniarzy tak, aby wokół muzyków nie gromadzili się ludzie. Obsługa techniczna koncertów ograniczona zostanie do minimum, osoby ją zapewniające będą miały maseczki i zachowywać będą bezpieczną odległość. Podkreślamy raz jeszcze, że ideą wydarzenia jest wysłuchanie koncertów z okien, balkonów własnych mieszkań. O wydarzeniu poinformowana została Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u