Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Plaga koronawirusa w szpitalach w Wieluniu, Sieradzu i Zduńskiej Woli

Plaga koronawirusa w szpitalach w Wieluniu, Sieradzu i Zduńskiej Woli

szpitalZ powodu koronawirusa zamknięte są oddziały w szpitalach w Wieluniu, Sieradzu i Zduńskiej Woli. W wieluńskim mowa o oddziale pulmonologii. W zduńskowolskim chirurgii, a w sieradzkim otolaryngologii. Wszystko przez to, że u pracowników personelu medycznego w tych lecznicach wykryto koronawirusa.

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, przynajmniej do przyszłego tygodnia będzie zamknięty oddział pulmonologii w wieluńskim szpitalu, gdzie u jednego z pacjentów i u jednej osoby z personelu wykryto zakażenie COVID-19. - Pobrano próbki do badań pracownikom i pacjentom i u jednej osoby z personelu jest wynik dodatni. W zawiązku z tym sanepid wszczyna swoje postępowanie i pracownicy musieli zostać w kwarantannie. Czyli nie mamy personelu na ten oddział. I przynajmniej do poniedziałku, do 11 maja, kiedy będą drugie wyniki i mam nadzieję będą ujemne, oddział będzie zamknięty. Jeśli tak będzie, to jest szansa, że oddział powinien wrócić do normalnego funkcjonowania od wtorku. Jeżeli oczywiście powtórne wyniki będą wynikami ujemnymi. Kontakt z zarażonymi mieli też pracownicy z innych oddziałów i są w tej chwili badani. Dalsza organizacja szpitala i tego oddziału będzie zależała od tego, jakie będą wyniki i w zależności od tego będziemy podejmowali stosowne decyzje – mówił w RZW dyrektor placówki, Janusz Atłachowicz.

Oddział pulmonologii jest w tej chwili całkowicie zamknięty, a co z pacjentami?

- Tam była taka sytuacja, że było 13 pacjentów, 11 było na ukończeniu leczenia i zostali oni wypisani do domu. U 12 pacjenta, który miał wyjść do domu, pogorszył się stan zdrowia i został w szpitalu. Tak, że dwóch pacjentów zostało przeniesionych na oddział internistyczny z odpowiednim reżimem izolowania ich od pozostałych. W tej chwili pacjentów na oddziale nie ma - dodaje dyrektor placówki.

U lekarza z oddziału otolaryngologii sieradzkiego szpitala także potwierdzono dodatni wynik w kierunku zakażenia COVID -19. Od 7 maja oddział wstrzymał przyjmowania nowych pacjentów - informuje Grażyna Kieszniewska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. - W związku z zaistniałą sytuacją szpital podjął natychmiastowe działania. Zbieramy wywiad epidemiologiczny i ustalamy osoby z którymi lekarz się kontaktował. Współpracujemy także ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną - dodaje rzeczniczka. Zamknięto też oddział chirurgii w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym. Powodem jest niepewny wciąż wynik na koronawirusa u jednego z pracujących tam lekarzy. Na czwartkowe popołudnie - jak poinformował w rozmowie telefonicznej siewie.tv Janusz Ratajczyk, dyrektor szpitala, u jednego z medyków wciąż nie jest rozstrzygnięty. - To znaczy, że nie jest ani dodatni, ani negatywny. Z czego to wynika, sam naprawdę nie wiem. Czasem się zdarzają jakieś błędy w tych badaniach. To jest niezależne od naszego szpitala. Ale cały personel i pacjenci objęci zostali tak zwaną quasi kwarantanną, na terenie szpitala. Nie mogą go puszczać. Od 93 osób pobrano próbki do badań na koronawirusa. Kolejne będą pobrane dziś wieczorem (7 maja - przypisek siewie.tv) lub jutro z rana. Na wyniki trzeba będzie jednak poczekać co najmniej dwie doby. To duży dyskomfort dla wszystkich, ale niestety inaczej według zaleceń epidemiologicznych się nie da - wyjaśnia dyrektor zduńskowolskie lecznicy. Póki ostatecznych wyników badań pobranych próbek nie będzie, szpital nie przyjmuje nowych pacjentów. Nie ma też wypisów pacjentów, nawet tych wcześniej planowanych. Chodzi o to, aby w razie stwierdzenia zakażenia u kogokolwiek z tej sporej grupy badanych wykluczyć ewentualne kontakty z innymi osobami. Na przykład pacjentami z innych oddziałów, czy rodzinami lub znajomymi.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u