Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Handlarze narkotyków z powiatu pajęczańskiego w rękach policji /zdjęcia/

Handlarze narkotyków z powiatu pajęczańskiego w rękach policji /zdjęcia/

264-113226Ustalenia wieluńskich śledczych w ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu śledztwa dotyczącego przestępstw narkotykowych przyniosło efekty. 18 maja podczas przeprowadzonej akcji wieluńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz z jednostek policji w Bełchatowie, Łasku, Radomsku, Sieradzu, Zduńskiej Woli i Wieruszowa zatrzymali dziesięć osób związanych z narkotykowym procederem.

 

Policjanci z wieluńskiej komendy prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu sprawę, która swój początek miała w listopadzie ubiegłego roku (więcej o tym na:---> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10690-narkotykowy-handel-zlikwidowany ). Wtedy to ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 33 lat związanych z przestępczością narkotykową, w trakcie przeszukań zabezpieczono łącznie ponad 370 gramów metamfetaminy oraz kilkadziesiąt porcji marihuany. Prowadzone w ramach wspólnego śledztwa dalsze ustalenia wieluńskich funkcjonariuszy oraz nadzorującego prokuratora połączone ze szczegółową i skrupulatną analizą gromadzonego materiału dowodowego przyniosło efekty. Wytypowane zostały kolejne osoby, które uczestniczyły w narkotykowym procederze.
18 maja przeprowadzono skuteczną „realizację”, której efektem było zatrzymanie dziesięciu osób z powiatu pajęczańskiego w wieku od 23 do 33 lat związanych z przestępczością narkotykową. Wieluńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz z jednostek policji w Bełchatowie, Łasku, Radomsku, Sieradzu, Zduńskiej Woli i Wieruszowa jednocześnie weszli do kilkudziesięciu mieszkań i domów głównie na terenie powiatu pajęczańskiego. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów zabezpieczono łącznie 70 gramów suszu marihuany, urządzenia do uprawy i dystrybucji środków odurzających, telefony, komputery i nośniki informatyczne oraz gotówka w łącznej kwocie 36 tys. zł. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, gdzie zostali przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące głównie posiadania oraz handlu środkami odurzającymi. Sąd na wniosek prokuratora wobec czterech podejrzanych zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec kolejnego podejrzanego 20 maja prokurator skierował także do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

KaMi S

Podobne: https://sieradz.po.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=149

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u