Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 31 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 31 MAJA

22planetyKoronawirus wciąż odbija swe piętno na pracy ośrodków i domów kultury. Te wciąż pracują on-line. Na szczęście można już odwiedzać biblioteki, muzea i sieradzkie Biuro Wystaw Artystycznych. Oczywiście, z zachowaniem nowych zasad. Zbliża się Dzień Matki. W Zduńskiej Woli z tej okazji mający wieloletnią tradycję konkurs recytatorski odbywać się będzie w nowej formule. Uczestnicy zaprezentują się zdalnie. Z kolei w Wieluniu będzie można zobaczyć kolaż, na którym zaprezentowane zostaną wieluńskie mamy. Siewie.tv składa wszystkim Mamom życzenie spełnienia marzeń i pociechy z dzieci. Co i w jakiej formule zaplanowano na najbliższe dni w Sieradzkiem? O tym poniżej.

 

RUDNIKI

29-31 maja. Kolejnej Pętli Rudnickiej nie udało się zorganizować, ale miłośnicy biegania i nie tylko mogą zmierzyć się z dystansem 13,3 km. GOKSiR w Rudnikach oraz Falstart Rudniki zapraszają na KoronoPĘTLĘ. Rywalizację zaplanowano między 29 a 31 maja. Nie będzie prowadzona klasyfikacja, ale uczestnicy wezmą udział w losowaniu nagród. Szczegóły na: --> http://kultura.rudniki.pl/588/gminny-osrodek-kultury-sportu-i-rekreacji.html

SIERADZ

21 maja - 26 czerwca. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do swojej siedziby na wystawę "Tkanina unikatowa". Od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 16. Maksymalna liczba zwiedzających to 7 osób.

29 maja. Godz. 19.30. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Dziewięćdziesiąte szóste spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta” pt. "Bracia w rozumie czy kosmiczne pasożyty. O UFO i innych formach życia." Spotkanie on-line. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2020/05/15/96-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta/

ZDUŃSKA WOLA

21 - 31 maja. Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz zaprasza na swój profil na FB. Na cykl "Ratusz on ilne". Tak zamieszczane są propozycje na każdy dzień oraz prezentacja utalentowanych wokalistów i muzyków (więcej na: --> https://www.facebook.com/ratusz.zdunskawola/).

22 maja. ZCI Ratusz. Koncert zespołu "Planety". Od godz. 19. Transmisja on-line na: --> https://www.facebook.com/events/325867945052673/

26 maja. ZCI Ratusz. XVII Konkurs Recytatorski "Posłuchaj mnie mamo". Od godz. 12 do 15. Transmisja z recytacji na FB, na profliu --> "Ratusz Zduńska Wola".

WIELUŃ

21- 30 maja. Zapraszamy do oglądania przed Wieluńskim Domem Kultury wystawy „Człowiek w pejzażu miasta”, która jest wynikiem konkursu przeprowadzonego przez WDK na dawne fotografie miasta. Celem wystawy jest ukazanie na dużych formatach dawnych uroków Wielunia i jego mieszkańców. W przestrzeni miejskiej znalazło się 16 fotografii.

26 maja. Plac przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie wystawy z kolażami z twarzami wieluńskich mam będą pokazane w ramach akcji Wieluńskiego Domu Kultury „Akcja mamy! My kochamy!”.

WIERUSZÓW

21- 30 maja. W gablocie miejskiej, koło urzędu miasta stanęła niecodzienna wystawa: "CHOMIKI czyli zbieracze", czyli zabawki z Kinder Niespodzianek. Znalazły się tam kolekcje z 1995 roku (rekiny) i najnowsze zabawki. Można już oglądać część kolekcji, a Wieruszowski Dom Kultury czeka na kolejne! Szczegóły na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci/wystawa-zabawek-z-kinder-niespodzianek.html

ŁASK

21 -30 maja. Łaski Dom Kultury zaprasza za zajęcia on-line pod hasłem "Z nami nie ma nudy". Szczegóły i lista kanałów na stronie ŁDK: -- https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/laski-dom-kultury-online/ W ofercie są m.in. zajęcia szachowe, warcabowe, muzyczne i scenoplastyka. Na swoim profilu na FB placówka codziennie też proponuje udział w koncertach. Są także oferty zajęć dla seniorów i najmłodszych.

21- 24 maja. Tegoroczny Wojewódzki Bieg Pamięci Św. Jana Pawła II, ze względu na epidemię odwołano. Nowy termin podany będzie wkrótce, a już dziś możecie Państwo uczcić pamięć Wielkiego Rodaka w Wirtualnym Biegu i Marszu Pamięci Św. Jana Pawła II na dystansie 5 km. Po przysłaniu wyniku uczestnicy otrzymają piękny dedykowany medal. Zapisy - www.rajsportactive.pl/zapisy. 10 zł z każdego wpisowego przekazane zostanie na cel charytatywny!

UWAGA! Przypominamy, że czynne są na nowych zasadach Muzeum Ziemi Wieluńskiej (http://www.muzeum.wielun.pl/wielun/01/index.html ) i Muzeum Okręgowe w Sieradzu (https://muzeum-sieradz.com.pl/muzeum-dostepne-dla-zwiedzajacych/ ) oraz Muzeum Historii Łasku (http://www.muzeum.lask.pl/aktualnosci/206-nowe-zasady-odwiedzania-muzeum ).

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj



Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u