Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wysyp zakażeń COVID-19 w powiecie sieradzkim. Zamknięto część oddziałów szpitala w Sieradzu

Wysyp zakażeń COVID-19 w powiecie sieradzkim. Zamknięto część oddziałów szpitala w Sieradzu

szpitalJeszcze kilka dni temu zarówno władze miasta, jak i powiatu chwaliły się, że Sieradz i powiat sieradzki są wolne od koronawirusa! Bo jeszcze w ubiegły czwartek mowa był o zaledwie 32 zakażonych, w tym aktualnie chorych 19! Tymczasem z końcem tygodnia w szpitalu wojewódzkim w Sieradzu wykryto groźne ognisko COVID-19! W piątek bm. wszystko się zmieniło! Potwierdzono pozytywne wyniki badań u kolejnych 17 osób (13 pacjentów i 4 pracowników). W sobotę u kolejnych dwudziestu. W niedzielę zaś do tej listy dopisano jeszcze czterdzieści nowych. To zarówno pacjenci szpitala im. kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak i personel lecznicy.

 

Większość chorych została już przetransportowana do szpitali jednoimiennych w Zgierzu i w Łodzi. Zakażenia potwierdzono na takich oddziałach jak diabetologia, nefrologia i chirurgia. Wyniki dodatnie badań odnotowano także na kardiologii i chirurgii. Dyrekcja szpitala zdecydowała zatem o zamknięciu do odwołania oddziałów: nefrologii, diabetologi oraz kardiologii.
Jak poinformowała w niedzielnym komunikacie (7 bm.) Grażyna Kieszniewska, rzeczniczka szpitala wśród 80 już potwierdzonych przypadków zachorowań 45 dotyczy pacjentów. 40 osób przechodzi zakażenie bezobjawowo, pięć jest z objawami COViD-19 oraz chorobami współistniejącymi. Reszta to personel medyczny, który przechodzi zakażenie bezobjawowo. Został skierowany przez sanepid na kwarantannę. W szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin. Na razie bez zmian działa Szpitalny Oddział Ratunkowy. Trzeba dodać, że nie wszyscy z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 są mieszkańcami powiatu sieradzkiego. To chorzy i część personelu mieszkający w powiatach ościennych.
Drastycznie też w ciągu weekendu wzrosła liczba osób zakażonych w powiecie pajęczańskim. Do smutnej statystki dopisano tam 38 chorych. To głównie pracownicy fabryki mrożonek i lodów z Działoszyna oraz ich bliscy (więcej o tym na: --->http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11711-pandemia-w-dziaoszynie-57-nowych-zakae-zamykane-s-urzdy-i-szkoy ). Na razie ustabilizowała się sytuacja w powiecie wieruszowskim. Choć ten powiat wciąż znajduje się w czołówce pod względem ogólnej liczby zakażonych w Sieradzkiem (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11693-covid-19-zbiera-w-regionie-miertelne-niwo ). W weekend zmarł 87-latek z powiatu wieluńskiego i 91-letnia kobieta z powiatu wieruszowskiego. Oboje mieli poza COVID-19 choroby współistniejące. W niedzielę, 7 bm. wieczorem statystyka koronawirusa przedstawiała się następująco w powiatach Sieradzkiego (chorzy z ostatniej doby/ liczba chorych potwierdzonych w sumie/ liczba osób zmarłych w wyniku powikłań związanych z COVID-19):
- powiat sieradzki, 21 /81/ 0
- powiat wieluński, 0/134/ 2
- powiat wieruszowski, 4/159/3
(więcej na: ---> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11678-wieruszowski-sanepid-zamknity-jedna-z-pracownic-zakaona-koronawirusem ) - powiat zduńskowolski, 2/19/1 (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11694-w-sieradzkiem-ronie-liczba-zakaonych-koronawirusem-prezydent-zduskiej-woli-na-kwarantannie#comments) - powiat łaski, 0/11/0 - powiat pajęczański, 38/108/0 - powiat poddębicki, 2/11/0.

KaMi S

Podobne w temacie COVID-19:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11672-fryzjerka-z-wielunia-z-potwierdzonym-zakaeniem-covid-19-w-wieruszowie-bd-testy-robione-na-miejscu#comments

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11670-nowy-mobilny-punkt-bada-na-covid-19-w-wojewodztwie-odzkim
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11638-szkoy-i-przedszkola-w-gminie-wieruszow-zamknite-do-koca-roku-szkolnego-przez-covid-19
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11491-w-powiecie-wieluskim-i-wieruszowskim-ronie-liczba-zakaonych-covid-19

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u