Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności COVID-19 to nie jedyne zmartwienie w powiecie pajęczańskim. W sześciu miejscowościach bakterie coli w wodzie

COVID-19 to nie jedyne zmartwienie w powiecie pajęczańskim. W sześciu miejscowościach bakterie coli w wodzie

Uwaga-woda-260x145Można powiedzieć, że nad powiatem pajęczańskim zebrały się czarne chmury. Nie tylko te deszczowe. Po wykryciu ogniska COVID-19 w zakładzie produkującym lody i mrożonki w Działoszynie ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11711-pandemia-w-dziaoszynie-57-nowych-zakae-zamykane-s-urzdy-i-szkoy) doszło mieszkańcom tego regionu kolejne zmartwienie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie właśnie poinformował, że w badaniach jakości wody z wodociągu Pajęczno zaopatrującego miejscowości: Pajęczno, Dylów Rządowy, Dylów Szlachecki, Siedlec, Tuszyn i miejscowość Sadowiec Pieńki stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

 

Woda tylko warunkowo przydatna jest do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga także woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Wodę należy gotować przez minimum 2-3 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda z kranów bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia z użyciem środków higieny, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalety. Obostrzenie obowiązuje do odwołania.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u