Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie jest dobrze. W Sieradzkiem przybywa zakażonych koronawirusem. W Sieradzu i powiecie pajęczańskim

Nie jest dobrze. W Sieradzkiem przybywa zakażonych koronawirusem. W Sieradzu i powiecie pajęczańskim

koronawirusMieszkańcy Sieradzkiego zachodzą w głowę, czy wprowadzone niedawno złagodzenia obostrzeń związanych z pandemią miały sens, skoro w naszym regionie z dnia na dzień rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11725-ronie-liczba-zakaonych-covid-19-w-powiecie-sieradzkim-51-nowych-przypadkow ). I nie tylko region sieradzki, ale województwo łódzkie od kilku dni w informacjach medialnych wspominane jest jako to drugie, po Śląskim, pod względem największej liczby zachorowań!

 

W mediach społecznościowych mieszkańcy Sieradzkiego pokazują też beztroskę wielu innych, którzy do sklepów, kościołów, nawet urzędów wchodzą bez maseczek i jak także bez troski o innych korzystają z gminnych i miejskich targowisk czy placów zabaw. Również bez maseczek! Bo przypomnijmy, na placach zabaw to dzieci mogą się bawić bez maseczek. Rodzice, czy opiekunowie muszą je nosić! Zastanawiają się także, dlaczego na takie sytuacje nie reagują kierownictwa sklepów, administratorzy targowisk, policja czy Straż Miejska? Np. kiedy czasem do jednego stoiska w odległości kilkudziesięciu centymetrów stoi grupa kupujących. Jak widać po statystykach Sieradzkiego, lekceważenie odległości w kolejkach, brak maseczek już pokazało co wirus może!
O tym, że maseczki wciąż należy nosić przypominają także administratorzy budynków mieszkalnych, np. w Zduńskiej Woli SM Lokator czy TBS Złotnicki. Warto je mieć, aby zasłaniały usta i nos nawet podczas zejścia na klatce schodowej, kiedy nie wiedząc kiedy możemy minąć sąsiada. Służby miejskie przypominają także, że na przyblokowych ławeczkach obowiązuje odstęp co najmniej 1.5 metra dla tam odpoczywających. A zatem na jednej o długości zazwyczaj trzech metrów nie powinno siedzieć więcej jak jedna- dwie osoby, chyba że są to wspólnie zamieszkujący domownicy. No, niestety nijak się to przekłada na realia! Ławki w coraz cieplejsze dni są wręcz "obsiadywane". Głównie przez seniorów spragnionych po tygodniach zakazów kontaktów z sąsiadami. Coraz rzadziej się to zdarza, aby mieli maseczki na twarzach! Czują się bezkarni. A czy także nie bardziej narażeni na zakażenie? Uważają, że nie. Tymczasem wirus w Sieradzkiem wciąż pokazuje swój pazur! Stąd apel m.in. policji do młodszego pokolenia, aby pilnowali swych rodziców, dziadków, czy nawet pradziadków ( https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania).
We wtorek 9 bm. potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa w ognisku COVID-19 w Sieradzkim Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego ( o wcześniejszych więcej na: -->http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11725-ronie-liczba-zakaonych-covid-19-w-powiecie-sieradzkim-51-nowych-przypadkow ). A w sumie sześć nowych w powiecie sieradzkim. Zakażenia w szpitalu zostały potwierdzone u pacjenta i pracownika lecznicy. To na razie dwa ze stu trzynastu wykonanych tam kolejnych testów. Dodatni wynik po wymazie na koronawirusa potwierdzono także u pracownicy DPS w Sieradzu. Z tego powodu ma być przebadanych blisko sto kolejnych osób. Mowa o personelu i mieszkańcach tej placówki. Koronawirusa potwierdzono także w punkcie obsługi petentów PGE w Sieradzu. Zakażona kobieta miała kontakt z personelem z okienek, czyli z osobami, które bezpośrednio obsługiwały petentów, a wśród nich mogło być wielu seniorów. Trwa teraz dochodzenie, z kim potem miały kontakt inne osoby z punktu obsługi PGE. Ten sieradzki przy ulicy POW został zamknięty do odwołania. Kilku jego pracowników jest obecnie na kwarantannie, głównie domowej. Bez objawów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne sanepidu by dotrzeć do tzw, pacjenta zerowego, bo PGE nie potrafi, o jaką ostatecznie chodzi liczbę osób, które miałby być poddane testom na COVID-19. Z kolei, jak podaje Radio Łódż, jest 97 potwierdzonych COVID-19 ze 102 zakażonych w powiecie pajęczańskim. To na wtorek pracownicy fabryki mrożonek w Działoszynie. Nie wszyscy jednak byli mieszkańcami tego powiatu, więc nie będzie ich widać w najnowszych statystkach ministerstwa zdrowia dla tej rejonizacji. Zamknięty od kilku dni zakład był jednym w województwie łódzkim ogniskiem zakażeń w przedsiębiorstwie. Ostatnie dni i ostatnie testy przyniosły na szczęście tylko niewielki wzrost chorych w okolicach Pajęczna ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11728-covid-19-to-nie-jedyne-zmartwienie-w-powiecie-pajczaskim-w-szeciu-miejscowociach-bakterie-coli-w-wodzie). - Wyników pozytywnych mamy coraz mniej. Oceniam, że sytuacja w powiecie się stabilizuje - zauważa starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki. Przebadano już prawie wszystkich spośród 550 pracowników zakładu. Testy tam jednak i w tym tygodniu będą powtarzane - dodaje. Podjęto decyzję o umożliwieniu badań wszystkim mieszkańcom powiatu pajęczańskiego:
- Mieszkańcy, jeśli czują taką potrzebę, będą mieli możliwość przebadania się. Mogą zgłosić się na infolinię. Myślę, że nie będzie problemów z dodzwonieniem się - dodaje samorządowiec.
Powiat pajęczański liczy sobie około 50 tysięcy mieszkańców. W piątek 5 bm. burmistrz Działoszyna zamknął obiekty użyteczności publicznej, szkoły, biblioteki, żłobki i przedszkola. Tego dnia uruchomiony został w tym mieście mobilny punkt wymazowy. Stabilizuje się też sytuacja w powiecie zduńskowolskim. We wtorek 9 bm. powrócił po kwarantannie do pracy prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora. Na razie wciąż, ze względu na potwierdzenie wyników wymazów u aktorów, nagrywających spektakl z okazji Dnia Dziecka w ZCI Ratusz, placówka do odwołania jest zamknięte. Wciąż nie jest znana data otwarcia kina Ratusz, które ma siedzibę w tym samym budynku (więcej na: --->http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11694-w-sieradzkiem-ronie-liczba-zakaonych-koronawirusem-prezydent-zduskiej-woli-na-kwarantannie ). A jak sytuacja na wieczór, 9 czerwca wyglądała powiatach w Sieradzkiem (chorzy z ostatniej doby/ liczba chorych potwierdzonych w sumie/ liczba osób zmarłych w wyniku powikłań związanych z COVID-19):
- powiat sieradzki 6/138/2
- powiat wieluński, 1/137/ 2
- powiat wieruszowski, 0/162/4
- powiat zduńskowolski, 1/20/1
- powiat łaski, 0/11/0
- powiat pajęczański, 2/115/0
- powiat poddębicki, 0/11/0.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaginęła mi teściowa i...

Przejęty mężczyzna przychodzi na policję i mówi:
- Chciałbym zgłosić zaginięcie teściowej.
Policjant się pyta: - Od kiedy teściowej nie ma?
- Od miesiąca.
- To czemu pan przyszedł dopiero teraz??
- Bo ja w ten cud jeszcze teraz nie mogę uwierzyć!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u