Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmiana obwodów do głosowania w Zduńskiej Woli

Zmiana obwodów do głosowania w Zduńskiej Woli

104181116_2929739563741786_6210714696398759145_nWszystko wskazuje na to, że w Zduńskiej Woli 28 czerwca podczas wyborów, kiedy będziemy wybierać jednego z jedenastu kandydatów na Prezydenta RP, będą otwarte wszystkie obwodowe komisje wyborcze. Jeszcze 22 kwietnia, kiedy te wybory planowano na 10 maja br. brakowało członków chętnych do pracy w komisjach. I gdyby się wówczas wybory by się odbyły, zduńskowolanie mieliby głosować w zaledwie 13 komisjach.

 

Teraz to się zmieniło i zarówno w Zduńskiej Woli jak i w powiecie zarówno kandydaci indywidualni, jak i ci, zgłoszeni przez komitety wyborcze, chcą jednak zasiadać w komisjach. W Zduńskiej Woli nie będzie - zgodnie z zaleceniem rządu - co najmniej trzech członków w nich, a raczej będzie to pełne obłożenie ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11445-w-zduskiej-woli-do-pracy-w-komisjach-wyborczych-zgosio-si-tylko-68-osob-potrzeba-byo-209). Od 9 do 11 członków.
Będą zatem w Zduńskiej Woli 23 komisje. Także w DPS oraz w szpitalu powiatowym, choć o ich zmianę - ze względu na koronawirusa - wnioskowali dyrektorzy tych placówek. Zostały jednak te wnioski przez komisarza wyborczego odrzucone. W jednej i drugiej w komisjach będą pracować tam zatrudnieni, wskazani przez dyrekcję. Siedzibę zmieni jednak 28 czerwca OKW nr 13. Dotychczas mieściła się w przedszkolu nr 3 przy ul. Szadkowskiej. Podczas wyborów na koniec miesiąca przeniesie się do świetlicy Wspólnoty Lokalnej Osiedla Tysiąclecia, tuż obok. I będzie dostosowana, ze względu na parterowe położenie, także jako kolejna w mieście dla osób niepełnosprawnych.
Jak informuje sekretarz miasta Izabela Dobrowolska, gdyby w zgłoszeniach, które miały miejsce do 13 czerwca brakowało chętnych, zostanie rozpisany kolejny nabór kandydatów do pracy w komisjach. Potrwa do piątku 20 czerwca. Osoby zgłoszone wcześniej, jeśli nie zrezygnują, wciąż są wpisane na listę chętnych do pracy w komisjach. Biuro Rady Miasta będzie od nich weryfikowało potwierdzenia w tym tygodniu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u