Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie żyje niemowlę, poszkodowane w wypadku przez autobus sieradzkiego MPK

Nie żyje niemowlę, poszkodowane w wypadku przez autobus sieradzkiego MPK

policja2Mimo wysiłku lekarzy z łódzkiego szpitala, gdzie po wypadku (25 bm.) zostało przewiezione z Sieradza kilkutygodniowe niemowlę, dziecka nie udało się uratować. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł następnego dnia.

 

Przypomnijmy; do wypadku z udziałem autobusu sieradzkiego MPK doszło na skrzyżowaniu ulic POW z Kolejową, obok supermarketu Kaufland. Autobus zderzył się z Fordem. 26-letnia mieszkanka Sieradza kierująca Fordem Focusem, jechała wraz z babcią dziecka i niemowlakiem od ronda w kierunku Błaszek. Na wysokości ulicy Kolejowej przejeżdżała prawidłowo na zielonym świetle. Tymczasem od strony Błaszek jechał autobus sieradzkiej komunikacji miejskiej. Kierujący nim 58-latek skręcał w ulicę Kolejową, ale nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia. W jego wyniku najbardziej ucierpiało niespełna miesięczne niemowlę przewożone przez matkę. Dziecko trafiło do sieradzkiego szpitala, skąd zostało przetransportowane do Łodzi. Tam niestety zmarło. Matka i kierowca autobusu byli trzeźwi. Postępowanie wyjaśniające w sprawie tego tragicznego w skutkach wypadku prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Matka i rodzina zmarłego dziecka została objęta pomocą psychologiczną. W miejskiej spółce trwa kontrola wewnętrzna. Na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Sieradzu pojawiło się oświadczenia Arkadiusza Podsiadłego, prezesa spółki. To reakcja na tragiczny wypadek.

"Szanowni Państwo, Chciałbym złożyć kondolencje rodzinie dziecka, które zmarło w wyniku wypadku, w którym uczestniczył autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić co dzisiaj przeżywają bliscy tego dziecka, ale chcę Państwa zapewnić, że zrobię wszystko by wyjaśnić przyczyny tej tragedii. Ponieważ odbywam kwarantannę nie mogę osobiście przeprowadzić wszystkich czynności, dlatego zleciłem swoim pracownikom wnikliwą wewnętrzną kontrolę. Zapewniam też o naszej współpracy z policją i prokuraturą. Wszystkim nam zależy na wyjaśnieniu tej sprawy. O wynikach kontroli będę Państwa informował na bieżąco."

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u