Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejne dofinansowanie na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu

Kolejne dofinansowanie na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu

IMG_0953_1200x80Szkoła Podstawowa nr w Sieradzu otrzymała kolejne dofinansowanie do rozbudowę. Inwestycja zostanie dodatkowo wsparta ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, dzięki czemu przebudowana będzie nie tylko sala gimnastyczna ale także szkolne pracownie.

Dotacja z RPO to kwota 3,9 mln zł. Środki te mają służyć poprawie jakości kształcenia ogólnego w zakresie wsparcia kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz nauczania eksperymentalnego. Dzięki niej zmodernizowane zostaną pracownie lekcyjne (informatyczna, edukacji wczesnoszkolnej, sala zajęć artystycznych, pracownia matematyczna) oraz biblioteka szkolna. W ramach projektu zakupione zostaną nowoczesne i innowacyjne pomoce dydaktyczne, między innymi tablety, roboty do nauki kodowania i programowania. Istotną innowacją będzie również prowadzenie eksperymentalnych zajęć przyrodniczych w przestrzeni planowanego do utworzenia „zielonego dachu”. Dzięki temu wzbogacone zostaną formy przekazywania wiedzy uczniom. Inwestycja przyczyni się do nabywania, wzbogacania i rozwijania wszystkich kluczowych kompetencji, takich jak: porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna.
W ramach inwestycji wykonana zostanie również modernizacja instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej w szkole. Środki europejskie wraz ministerialnymi środkami wykorzystane będą także na rozbudowę sali gimnastycznej z budową łącznika z budynkiem szkoły przy ul. ks. A. Leśniewskiego. Za tę część zadania odpowiedzialna będzie firma DEFERO Sp. z.o.o. Sieradzka firma w postępowaniu ofertowym zaproponowała za wykonanie inwestycji 4.273.954,48 zł. Wykonawca będzie miał ponad rok na - najpierw wyburzenie istniejącej sali gimnastycznej i szatni, a następnie budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem. Całkowita, planowana powierzchnia użytkowa to prawie 950 m². Nowością w projekcie jest tak zwany zielony dach, który pojawi się nad pomieszczeniami sportowymi. Łącznie całkowita wartość zadania wyniesie ponad 6,5 mln zł, z czego prawie 3,9 mln zł to dotacja z RPO WŁ, a 1,5 mln zł to wcześniej pozyskane środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całość prac ma zakończyć się do końca września 2021 r. https://sieradz.eu/kolejna-dotacja-na-rozbudowe-sp-nr-4 - tutaj można pobrać wizualizacje przebudowy.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u