Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany

Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany

policja1Dzięki reakcji przypadkowych świadków wyeliminowany z ruchu drogowego został nietrzeźwy kierowca. 24-latek prowadził samochód mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

29 czerwca godzinie 20.30 podróżujący Toyotą od strony Zduńskiej Woli w kierunku Sieradza zwrócili uwagę na nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nimi Mercedesa. Jego kierowca raz jechał bardzo powoli, a raz gwałtownie przyspieszał. Bez powodu hamował i jechał tak zwanym „wężykiem” po swoim pasie. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, świadkowie pojechali za nim zachowując bezpieczny dystans. Na skrzyżowaniu ulic Widawskiej i Sienkiewicza kierowca Mercedesa zasygnalizował skręt w lewo i wjechał na parking przed sklepem. Kierujący Toyotą zatrzymał się tuż za nim. Z mercedesa wysiadł młody mężczyzna oraz pasażerka. Weszli do sklepu, gdzie zakupili alkohol. Następnie wsiedli do samochodu i próbowali odjechać. W tej sytuacji zareagował kierowca Toyoty. Uniemożliwił kierującemu Mercedesem dalszą jazdę. Kierowca prosił go, aby nie wzywał policji i pozwolił mu odejść. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Świadek powiadomił dyżurnego sieradzkiej policji o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze ustalili, że Mercedesem kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Okazało się również, że sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za złamanie sądowego zakazu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować to zagrożenie potrzebna jest zdecydowana postawa i brak społecznego przyzwolenia na takie zachowania. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej przypadkowych świadków być może udało się zapobiec tragedii. Gratulujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują zdecydowane działania aby wyeliminować zagrożenie.

KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u