Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Można już składać wnioski do programu "300 plus"

Można już składać wnioski do programu "300 plus"

indeks"Program Dobry Start" to 300 złotych corocznego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wypłata w ramach programu, w odróżnieniu od 500 plus, będzie jednorazowa, na uczniów do 20. roku życia. W niektórych - dotyczy to uczniów niepełnosprawnych - przypadkach świadczenie można pobierać aż do 24. roku życia. Od 1 lipca rodzice po raz kolejny mogą składać wnioski online o 300 złotych. W formie papierowej dopiero od 1 sierpnia.

 

Wnioski o wyprawkę szkolną można składać od dziś poprzez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną. Osoby, które chcą złożyć wniosek w formie tradycyjnej, muszą poczekać do 1 sierpnia. Właśnie wtedy będzie to możliwe za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie, jeśli ten będzie otwarty dla petentów. Przypomnijmy bowiem, że wiele urzędów - ze względu na pandemię - obsługuje głównie mieszkańców zdalnie. Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie nie zostaną rozpatrzone.
W wyjątkowych przypadkach o "300 plus" może wnioskować sam pełnoletni uczeń, którego rodzice nie żyją lub który ma od nich ustalone alimenty. Świadczenie przysługuje także uczniom z rodzin zastępczych lub domów dziecka. W takim wypadku w jego imieniu występuje o nie rodzina zastępcza lub kierownictwo danej placówki, pod opieką której znajduje się uczeń, bądź sama usamodzielniona osoba ucząca się. Szczegóły na: ---> https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u