Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sprawcy pobicia zatrzymani na gorącym uczynku

Sprawcy pobicia zatrzymani na gorącym uczynku

pobicieSieradzcy dzielnicowi przy wsparciu strażników miejskich zatrzymali na gorącym uczynku sprawców pobicia dwóch 19-letnich mężczyzn. Agresorzy byli pod wpływem alkoholu. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.

 

30 czerwca około godz. 12 do dyżurnego sieradzkiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że on i jego kolega zostali zaatakowani przez kilku młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło w okolicach Wzgórza Zamkowego w Sieradzu. Dyżurny natychmiast skierował tam partol dzielnicowych. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz jego kolegę, z którymi rozmawiali strażnicy miejscy. Pokrzywdzeni powiedzieli, że siedzieli w samochodzie. W pobliżu przechodziła grupa młodych osób. W pewnej chwili jedna z dziewczyn przechodząc uderzyła w samochód. Kierowca zwrócił jej uwagę, obawiając się uszkodzeń lakieru. Wówczas jeden z jej znajomych zaczął głośno krzyczeć, po czym przez otwarte okno samochodu uderzył siedzącego w nim mężczyznę. Kiedy ten wyszedł z pojazdu, podbiegli towarzysze napastnika i wspólnie bili go i kopali. Gdy kolega napadniętego mężczyzny próbował stanąć w jego obronie, napastnicy skierowali swoją agresję na niego. On również został pobity i skopany. Niedaleko miejsca zdarzenia dzielnicowi zatrzymali dwóch napastników. Byli to mieszkańcy Sieradza w wieku 18 i 22 lat. Pozostali uciekli. Dzielnicowi wspólnie z pokrzywdzonym patrolowali teren miasta w poszukiwaniu pozostałych sprawców. Na ulicy Krakowskie Przedmieście pokrzywdzony rozpoznał grupę młodych osób biorących udział w zdarzeniu. Początkowo wypierali się, lecz po chwili przedstawili prawdziwą wersję wydarzeń.
Zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy. Pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna z uwagi na odniesione obrażenia. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Ustalili, że sprawcami pobicia było trzech mężczyzn w wieku 18, 20 i 22 lat. Dwóch z nich było już zatrzymanych. Mieli ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie i zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Trzeci sprawca - 20-latek - został zatrzymany 1 lipca w miejscu zamieszkania. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u