Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Koronawirus poważnie utrudnił pracę Urzędu Miejskiego w Wieluniu

Koronawirus poważnie utrudnił pracę Urzędu Miejskiego w Wieluniu

koronawirusTrzy wydziały Urzędu Miejskiego w Wieluniu zostały zamknięte dla petentów do odwołania po tym, jak u pracujących w nich osobach wykryto zakażenie koronawirusem. Sanepid skierował na przymusową kwarantannę i testy na koronawirusa wszystkich pracowników wydziałów: podatków i opłat lokalnych, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, spraw obywatelskich i urzędu stanu cywilnego. Te wydziały są nieczynne. Urząd przeszedł gruntowną dezynfekcję.

Zakażenie potwierdzono już u dziewięciu urzędników. Inni zostali lub zostaną poddani testom. Póki co sprawy związane z wydaniem na przykład nowego dowodu osobistego mieszkańcy Wielunia mogą załatwiać w urzędach gmin w Białej, Czarnożyłach, Wierzchlasie czy w Mokrsku. Ci, którzy wnioski złożyli wcześniej w sprawie odbioru dowodów osobistych, muszą się umawiać pod nr tel. 43 886 02 28. W sprawach odbioru aktów zgonu należy także uprzednio kontaktować się telefonicznie pod nr 43 886 02 28. Wieluński sanepid wciąż prowadzi dochodzenie epidemiologiczne, aby ustalić wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi. Ognisko COVID-19 zlokalizowano w wieluńskim urzędzie po tym, jak zachorowała w ubiegłym tygodniu 9 bm. jedna z pracownic.
W poniedziałek 13 bm. w powiecie wieluńskim potwierdzono 10 nowych zakażeń koronawirusem. Chore obecnie są 73 osoby. Kwarantanną objętych jest 127 osób, a nadzorem epidemiologicznym 22. Od marca w tym powiecie zmarło z powodu COVID-19 i powikłań z nim związanych 7 osób.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u