Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szymon Mielczarek z II LO w Wieluniu na Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania

Szymon Mielczarek z II LO w Wieluniu na Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania

olimpiada02Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, rozstrzygnięto ostatni etap Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Finał w tym roku odbył się online. Wśród 67 finalistów 21. miejsce zajął uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Szymon Mielczarek. Był również trzeci w kategorii „Najlepszy Wśród Klas Pierwszych” oraz pierwszy w „Częstochowskim Olimpijczyku”.

 

- Do olimpiady zgłosiło się 3600 uczniów – mówił w RZW Andrzej Brzeziński, pracownik Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Przewodniczący Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. – Przed finałem odbyła się jeszcze jedna przeszkoda w postaci zawodów drugiego stopnia, tam trzeba było osiągnąć określony pułap kwalifikacyjny, żeby znaleźć się w finale. W ostatnim etapie mieliśmy 73 uczniów, natomiast do rywalizacji przystąpiło 67 osób. Jest to rywalizacja międzyszkolna. Tutaj sumują się punkty uzyskane w finale. Najlepszą szkołą już po raz trzeci zostało I Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Wydaje mi się, że pytania były trudniejsze niż zwykle, z tego powodu, że zawody były rozgrywane online, więc ja starałem się tak wypełnić ten test, aby nie dawał luzu czasowego na szukanie odpowiedzi w internecie. Reguły finału określa regulamin. W finale mamy 50 pytań zamkniętych, ale wielokrotnego wyboru i 10 pytań otwartych. Mam pełne zaufanie do czołówki. Przeglądałem, jak uczniowie odpowiadali w zawodach drugiego stopnia i wszystko wskazywało na to, że jest dobrze. Natomiast do finału włączyliśmy kontrolę w postaci kamer i mikrofonu. Podzieliliśmy tę grupę około 70 osób na 3 pokoje wirtualne. Wraz z kolegami z Komitetu Głównego obserwowaliśmy pracę i wszystko wypadło dobrze. Nagrodą, jak co roku, jest laptop ufundowany przez moją fundację, czyli Instytut Przedsiębiorczości i Zarządzania. Mieliśmy nagrody rzeczowe i książki dla 15 osób. Ważną sprawą jest, że Wieluń był w finale reprezentowany przez ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, Szymona Mielczarka. Znalazł się na podium w rywalizacji uczniów klas pierwszych, zajął trzecie miejsce i bezapelacyjnie wygrał regionalną rywalizację „Częstochowski Olimpijczyk”. Gratuluję serdecznie Szymonowi, opiekunowi, pani Marzenie Szlawskiej i oczywiście szkole, która również się przyczyniła i dopingowała go, stworzyła warunki do tego, aby mógł rywalizować z najlepszymi uczniami w kraju.
O swoich doświadczeniach związanych z Olimpiadą Przedsiębiorczości i Zarządzania opowiedział również w RZW Szymon Mielczarek, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.
- Przygotowywałem się do olimpiady przez wiele tygodni, starałem się czytać literaturę, na której podstawie odbywał się konkurs – tłumaczy Szymon. – Czytałem też różne informacje na temat aktualnej sytuacji biznesu w Polsce, także polskiego prawodawstwa, determinującego podatki i ogólnie ekonomii. Zająłem 21. miejsce w kraju i zostałem laureatem VIII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. Jestem w pierwszej klasie liceum, więc nie mogłem wcześniej brać udział w tej olimpiadzie. Jest to mój debiut, jeśli chodzi o tę olimpiadę, ale w wielu olimpiadach w przeszłości brałem udział. Na ten moment mogę powiedzieć, że była to najtrudniejsza olimpiada, jaką pisałem w życiu, natomiast jest to też olimpiada, która przyniosła mi najwięcej osiągnięć.

(opr.KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u