Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowe zakażenia COVID-19 w Sieradzu

Nowe zakażenia COVID-19 w Sieradzu

sanepidW poprzednim tygodniu już wydawało się, że w powiecie sieradzkim zakażenia koronawirusem się "wypłaszczają". Jednak w tym tygodniu w sieradzkim oddziale fińskiej fabryki Scanfil zlokalizowano wirusa. Pozytywne testy wyszły u sześciu tam zatrudnionych osób. Kolejnych 19 sanepid skierował na kwarantannę. Nie jest wykluczone, że chorych wśród załogi jest więcej. Trwają badania. Pobierane są wymazy.

 

Zarząd firmy zapewnił w oświadczeniu, że na terenie zakładu wprowadzono "Projekt Izolacji", który zakłada zabezpieczenie fabryki i jej pracowników na trzech płaszczyznach.

Oświadczenia zarządu Scanfilu:
"Szanowni Państwo, przez ostatnie miesiące od wybuchu pandemii koronawirusa, powołany w fabryce Scanfil Poland oddział w Sieradzu Zespół Kryzysowy pracuje codziennie wdrażając liczne akcje prewencyjne. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, zminimalizowanie ryzyka zakażenia Koronawirusem w fabryce oraz zapewnienia ciągłości produkcji zakładu, w którym zatrudnienie znajduje obecnie ponad 900 pracowników. Najważniejsze działania, jakie wprowadziliśmy to wdrożenie „Projektu Izolacji&rdquo, który zakłada zabezpieczenie fabryki i jej pracowników na 3 płaszczyznach:
1) Izolowanie zespołów – podział firmy na kilkadziesiąt małych odizolowanych od siebie obszarów; wydzielenie osobnych pomieszczeń socjalnych, tj. osobne szatnie, stołówki, etc.;
2) Zachowanie dystansu między pracownikami minimum 2 metry oraz wyznaczenie tras komunikacyjnych, oddzielenie stanowisk ekranami;
3) Zapewnienie środków ochrony indywidualnej tj. obowiązkowe przyłbice, rękawiczki oraz codzienne dezynfekcje. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników zdecydowaliśmy się również na zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy osób w grupie wiekowej najbardziej narażonej na zakażenie koronawirusem, a także gdzie to tylko możliwe wprowadziliśmy pracę zdalną. Dzięki temu 80% pracowników administracji wykonywało prace z domu.

Od momentu wybuchu pandemii w Wojewódzkim Szpitalu w Sieradzu, zagrożenie zakażeniem znacznie wzrosło. Oznaczało to dla nas oczywiście wzmocnienie działań i stałe kontrolowanie wdrożonych procedur bezpieczeństwa. Na bieżąco śledziliśmy wydarzenia w Sieradzu. Zaczął się również sezon urlopowy, na który przygotowaliśmy naszych pracowników przekazując im ulotki z informacjami o tym jak bezpiecznie spędzić urlop wypoczynkowy, a także jak bezpiecznie wrócić do pracy.
Dzięki wdrożonym przez ostatnie miesiące zasadom byliśmy przygotowani na pojawienie się 1 przypadku w Scanfil Sieradz i dzięki temu wyłączyliśmy z pracy tylko 1 obszar produkcyjny. Na dzień dzisiejszy 6 naszych pracowników, po testach na obecność koronawirusa uzyskało pozytywny wynik. Na ten moment mamy 19 osób na kwarantannie zleconej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Wszystkie osoby czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej. W związku z sytuacją jesteśmy w stałym kontakcie z jednostką Sanepidu w Sieradzu. W dniu dzisiejszym Zespół Kryzysowy wprowadził także kolejne obostrzenia tj. obowiązek pracy zdalnej dla wszystkich pracowników administracyjnych do odwołania oraz obowiązek noszenia przyłbic w trakcie całego dnia pracy. Obszary, w których pracują osoby przebywające obecnie na kwarantannie zostały poddane już całościowej dezynfekcji. Większość zakażeń w naszej firmie powstało na zewnątrz organizacji, poprzez kontakty prywatne. Dlatego apelujemy, aby zachować zasady bezpieczeństwa i dystansu społecznego również poza miejscami pracy. To tutaj dochodzi do największej ilości kontaktów i zakażeń. Jeśli nie będziemy utrzymywać dyscypliny na zewnątrz firmy to żadne środki zapobiegawcze stosowane u pracodawców nie wystarczą." We wtorek 14 lipca w powiecie sieradzkim odnotowano kolejnych 6 zakażeń. Obecnie chorych jest 226 osób. Niestety, 28 chorych zmarło.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaginęła mi teściowa i...

Przejęty mężczyzna przychodzi na policję i mówi:
- Chciałbym zgłosić zaginięcie teściowej.
Policjant się pyta: - Od kiedy teściowej nie ma?
- Od miesiąca.
- To czemu pan przyszedł dopiero teraz??
- Bo ja w ten cud jeszcze teraz nie mogę uwierzyć!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u