Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Laptopy i nie tylko, mimo wakacji płyną szerokim strumieniem do szkół w Sieradzkiem

Laptopy i nie tylko, mimo wakacji płyną szerokim strumieniem do szkół w Sieradzkiem

115805305_574889063178562_9139940075057178190_oChoć zdalne nauczanie skończyło się w czerwcu wraz z rokiem szkolnym 2019-2020, wciąż do wielu gmin z Sieradzkiego napływają potwierdzenia dofinansowań z projektów na zakup laptopów i tabletów do takiej właśnie nauki. Jeśli pandemia się "wypłaszczy" wszystko wskazuje na to, że te nowoczesne nośniki, naprawdę z górnej półki, będą od początku września wykorzystywane już głównie w szkołach. Którym gminom udało się ponownie pozyskać dotacje na zakup nowych urządzeń? O tym poniżej.

 

MIASTO ZDUŃSKA WOLA

Do dziewięciu zduńskowolskich podstawówek trafi kolejnych 46 sztuk laptopów HP serii 15s wraz z dodatkowym wyposażeniem. To efekt grantu uzyskanego z projektu Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Sprzęt w najbliższych dniach trafi do szkół, gdzie o jego przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy placówek. Komputery mają wspomóc zdalne formy nauczania wynikające z obostrzeń sanitarnych w czasie pandemii Covid-19. Zestawy składają się z komputera przenośnego HP z serii 15s (procesor AMD Ryzen R5-3500, pamięć RAM 8GB DDR4, dysk twardy SSD PCI-e 512 GB, wbudowana karta graficzna, zintegrowana kamera, głośniki i mikrofon, system operacyjny Windows Home 10, gwarancja 36 miesięcy), słuchawek z mikrofonem ART Hero oraz myszy komputerowej Defender PATCH MS-759. Wartość każdego zestawu to 2.669,10 zł, co łącznie daje kwotę 122.778,60 zł. Laptopy zostaną przekazane dziewięciu szkołom podstawowym: SP 2- 5 szt., SP 5 – 5 szt., ZSP nr 1 – 7 szt., SP 7 – 5 szt., SP 9 – 6 szt., SP 10 – 5 szt., SP 11- 5 szt., SP 12 – 3 szt. i SP 13 – 5 szt. Po zakończeniu pandemii dyrektorzy szkół zdecydują czy pozostawią sprzęt w domach u uczniów najbardziej ich potrzebujących, czy trafi on do siedziby szkoły, aby na lekcjach stacjonarnych wspierał nauczycieli i uczniów. Na przełomie kwietnia i maja tego roku miasto pozyskało także niemal 100 tys. zł na realizację projektu „Zdalna szkoła" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wówczas udało się sfinansować zakup 31 komputerów przenośnych dla podstawówek.

ŁASK

Dzięki projektowi „Poszerzamy horyzonty – wsparcie szkół podstawowych z terenu gminy Łask” dofinansowywanego z Europejskiego Funduszu Społecznego (XI.1.2 RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020) sześć szkół w tej gminie otrzymało nowe pomoce dydaktyczne, zarówno do nauki matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języków obcych, jak też doposażenie w sprzęt komputerowy. Szkoły otrzymały m.in. globusy, mikroskopy, chemiczny sprzęt laboratoryjny, przyrządy do eksperymentów chemicznych i fizycznych, mapy, plansze, matematyczne gry i domina edukacyjne, szachy, kalkulatory, bryły, przyrządy matematyczne, materiały multimedialne do języków obcych, gry językowe, fiszki, zastawy do teatrzyków, repetytoria, nowe pracownie komputerowe w dwóch szkołach, tablice multimedialne, projektory, tzw. podłogi interaktywne, laptopy, komputery stacjonarne, drukarki, aparaty fotograficzne, monitory multimedialne. W sumie szkoły otrzymały pomoce naukowe i dydaktyczne;, sprzęt warty blisko 800 tys. zł! Uczniowie już wcześniej uczestniczyli w wielu zajęciach wyrównawczych i rozwijających z tych samych dziedzin - niektóre z nich zostały zakończone w czerwcu, natomiast ze względu na pandemię COVID-19 projekt zostanie wydłużony do października i na pozostałe zajęcia, które zaplanowano w nowym roku szkolnym. Ponadto w projekcie odbyły się także szkolenia dla nauczycieli m.in. z zakresu efektywnych metod nauczania, stosowania TiK w edukacji, cyberprzemocy, pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

GMINA ZDUŃSKA WOLA

W ramach konkursu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozyskała 153.267,84 zł z programu „Zdalna Szkoła +” na zakup 64 laptopów z wyposażeniem, z przeznaczeniem dla uczniów i nauczycieli do nauki zdalnej.

ZŁOCZEW

Ta gmina otrzymała tym razem 75 tys. zł na realizację programu "Zdalna szkoła". W sumie od początku pandemii już dostała blisko 135 tys. zł na nowy komputerowy sprzęt z uwzględnieniem potrzeb uczniów jak i nauczycieli. Dzięki temu przybędzie w gminnych szkołach co najmniej 60 nowych urządzeń elektronicznych.

KaMi S

Podobne:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11807-kolejne-laptopy-dla-szko-w-gminie-ask
https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11658-kolejne-laptopy-dla-uczniow-i-nauczycieli-z-sieradza
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11470-laptopy-dla-uczniow-z-sieradza
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11450-40-laptopow-dla-uczniow-z-gminy-zduska-wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u