Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uniejów w sobotę nie tylko z lawendową nutą

Uniejów w sobotę nie tylko z lawendową nutą

25uniejwolawendaZnamy już więcej szczegółów VII Festiwalu Lawendy, który odbędzie się już jutro 25 bm. w Uniejowie. Od godziny 10 polecamy wszystkim miłośnikom lawendy udział w ogólnopolskim wydarzeniu, na którym będą mogli zakupić nie tylko sadzonki lawendy, ale również lawendowe rękodzieła – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie, fusetki czy kule kąpielowe i mydełka.

 

Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również miody z lawendą, konfitury, soki, syropy, lemoniady oraz nalewki. W programie zaplanowano warsztaty florystyczne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem oraz wyjątkowe warsztaty antystresowe i motywacyjne. Festiwal rozpocznie się chwilą relaksu podczas ćwiczeń jogi na trawie o godzinie 10.30. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, wyjątkowo podczas tegorocznego festiwalu zaplanowano także drugie zajęcia w godzinach popołudniowych. Chętni muszą jedynie zabrać własne karimaty. W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak– Szefowej Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni oraz zdradzi swoje autorskie przepisy. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu, skosztować będzie można również sera z lawendą, miodu lawendowego czy piwa lawendowe. Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne. Wystąpi między innymi zespół Club de Paris, prezentujący utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30. XX wieku we Francji, koncert fortepianowy w wykonaniu Jakuba Czecha, zaś na akordeonie zagra Andrzej Ceglarek. Ludowe dźwięki zapewni zespół Włościanki z Wielenina.
Głodnych sztuki odwiedzających, organizatorzy zapraszają do stoiska lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu stworzy małe dzieła o tematyce lawendy oraz poprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci. Dostępna będzie również strefa dla najmłodszych, gdzie zorganizujemy animacje i warsztaty dla dzieci rozwijające kreatywność i pomysłowość dziecka. Podczas Festiwalu będzie też można skorzystać z plenerowego, lawendowego SPA. Do wykonywanych zabiegów użyta będzie lokalna lawenda, która ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze. Do dyspozycji zwiedzających będą także doradcy z LEXUS Łódź – jednego z partnerów wydarzenia. Na stanowisku luksusowej marki samochodowej zaprezentowane zostaną modele pokazowe: Crossover UX oraz SUV NX, a także Toyota Camry w ramach Synergii marki. Zwieńczeniem lawendowego święta będzie coroczny konkurs na najbardziej lawendowy strój, którego wyniki oraz nagroda zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.
Wszystkie te atrakcje odbędą się na terenie Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy. To obiekt oryginalny architektonicznie, z wyjątkowym otoczeniem natury, pól lawendy i lasu sosnowego, które w sezonie gwarantują niezapomniane doznania zapachowe, jak i wizualne, sprzyjające odprężeniu. W tym roku, już po raz siódmy, Ogólnopolski Festiwal Lawendy, który odbędzie się we wnętrzach i ogrodzie hotelu, w którym kwitnie aż cztery tysiące lawendowych nasadzeń.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u