Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności KORONAWIRUS NIE MA URLOPU. MIESZKAŃCY Z SIERADZKIEGO WIRUSA BAGATELIZUJĄ. PRZYBYWA CHORYCH

KORONAWIRUS NIE MA URLOPU. MIESZKAŃCY Z SIERADZKIEGO WIRUSA BAGATELIZUJĄ. PRZYBYWA CHORYCH

koronawirusWakacje niemal na półmetku. Ale koronawirus nie ma urlopu. Dopada wciąż mieszkańców także z Sieradzkiego. I przybywa chorych, ale i też - niestety - zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19. Najwięcej osób zmarło do poniedziałku 27 bm. w powiecie sieradzkim. W sumie już 34. W powiecie wieluńskim to 9 zgonów, w wieruszowskim 8.

 

Mieszkańcy regionu, podobnie jak i w całej Polsce, podczas letniej kanikuły zapominają o wciąż obowiązujących obostrzeniach. Nie noszą maseczek ani przyłbic w miejscach publicznych, głównie w sklepach. Zapominają też o ich noszeniu podczas coraz częściej organizowanych imprez plenerowych. Mało kto też pamięta o dystansie społecznym. W sklepach, na targowiskach, w urzędowych kolejkach ludzie wchodzą sobie dosłownie na plecy. To powoduje, że zakażeń wciąż w regionie nie ubywa. A co kilka dni pojawiają się kolejne. Do tego doszły wesela, organizowane przez parafie spóźnione pierwsze komunie oraz bierzmowania. Nawet w kościołach trudno spotkać wszystkich wiernych w maseczkach i zachowujących odległość między sobą. To ma konsekwencje w ilości potwierdzanych każdego dnia zakażeniach. Raz jest ich więcej, raz mniej, ale wciąż są. Dbajmy o siebie zgodnie z hasłem, które było tak słynne jeszcze w marcu i kwietniu "#kto nie nosi ten roznosi!".
Nieoficjalnie mówi się, że kolejny wzrost w powiecie wieluńskim to efekt niedawnych pierwszych komunii świętych i zakażenia pracownika zatrudnionego w starostwie ( więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11951-pracownik-starostwa-w-wieluniu-z-koronawirusem-urzd-zamknity-do-koca-lipca). W wieruszowskim to z kolei efekt ogniska w miejscowym szpitalu. Pacjenci z Wieruszowa zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Zgierzu. Zakażony personel lecznicy przebywa na kwarantannie (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11948-kolejnych-14-zakae-covid-19-w-powiecie-wieruszowskim-apel-starosty ). Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek po raz kolejny zaapelował w mediach społecznościowych do mieszkańców o rozwagę.
A jak wygląda pandemia w Sieradzkiem, w podziale na powiaty (liczba chorych z poniedziałku 27 bm./ liczba osób aktualnie chorych/ liczba osób zmarłych):
- wieluński 12/ 69/8
- sieradzki 1/76/34
- wieruszowski 1/82/9
- poddębicki 1/28/1
- zduńskowolski 0/3/1
- pajęczański 0/2/1
- łaski 0/0/0.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u