Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Letnia kulturalna inwazja na zduńskowolskim osiedlu WLOT

Letnia kulturalna inwazja na zduńskowolskim osiedlu WLOT

wlotmdkPandemia dała się we znaki zduńskowolskiej, szeroko rozumianej kulturze. A szczególnie mieszkańcom ze Wspólnoty Lokalnej Osiedla Tysiąclecia. Mimo iż od niemal roku miasto oddało im do użytku nową świetlicę, której wybudowanie kosztowało blisko milion złotych, nic się na osiedlu nie działo. Ma się to zmienić w najbliższych dniach. A to za sprawą Miejskiego Domu Kultury. Od poniedziałku 10 bm. rusza na osiedlu cykl imprez i warsztatów pod hasłem "Wakacyjne znajomości - lato z MDK".

 

Niestety, nie za darmo, co w czasie pandemii i kryzysu martwi wiele rodzin, a głównie rodziców dzieci, które od miesięcy nie miały okazji uczestnictwa na osiedlu w żadnym wydarzeniu. Nawet przed wybuchem pandemii! Dodajmy, że gdyby dziecko lub nastolatek chciał wziąć udział we wszystkich pięciu propozycjach koszt jaki spadnie na rodzica to już 75 zł. A więc wcale niemały! Co zatem zaplanował atrakcyjnego na ten tydzień dla mieszkańców WLOT Miejski Dom Kultury i jak zachęca do udziału w płatnych, edukacyjnych spotkaniach?

PONIEDZIAŁEK, 10 sierpnia.

Pszczoły - czyli warsztaty tematyczne - wszystko, co powinieneś wiedzieć o pszczołach. Warsztaty prowadzone przez pasjonatów pszczelarstwa, dowiemy się wiele nie tylko na temat owadów, ale też co im zawdzięczamy oraz jak możemy o nie zadbać. W drugiej części warsztatów nauczymy się, jak zrobić poidełka dla pszczół i domki dla owadów.

WTOREK, 11 sierpnia.

Teatr i muzyka - na ten dzień przeniesiemy dzieci do świata teatru, aktorstwa, sceny i muzyki. Nauczymy podstaw, sztuczek, postaramy się zaszczepić zainteresowanie sztuką. Nauczymy się szukać dźwięków i wydobywać je z różnych instrumentów. Podpowiemy, jak radzić sobie z tremą.

ŚRODA, 12 sierpnia.

Leśna przygoda - wycieczka do lasu z harcerzami, gdzie nauczymy dzieci jak "czytać" las, odpowiemy na pytania z której strony drzewa rośnie mech, poszukamy śladów leśnych mieszkańców, poznamy rośliny - te pożyteczne oraz te trujące i nauczymy się jak je rozpoznać. Każde dziecko na zajęciach stworzy swój własny zielnik, który może być podstawą do dalszego poznawania świata roślin.

CZWARTEK, 13 sierpnia.

Leśna przygoda - wycieczka do lasu z harcerzami, gdzie nauczymy dzieci jak "czytać" las, odpowiemy na pytania z której strony drzewa rośnie mech, poszukamy śladów leśnych mieszkańców, poznamy rośliny - te pożyteczne oraz te trujące i nauczymy się jak je rozpoznać. Każde dziecko na zajęciach stworzy swój własny zielnik, który może być podstawą do dalszego poznawania świata roślin.

PIĄTEK, 14 sierpnia.

Spotkanie z historią - "cudze chwalicie swojego nie znacie" - wycieczka do Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Historia nie musi być nudna. Miejsce główne to: os. 1000-lecia, świetlica ul. Szadkowska (obok przedszkola nr 3 - przyp. siewie.tv) oraz w Muzeum Historii Miasta. Opłata za uczestnika to 15 zł za dzień. Warsztaty, wycieczki i zajęcia edukacyjne odbywać się będą w godzinach 9-14. Szczegóły na plakacie.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u