Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 SIERPNIA

27sckPrzed nami kolejny upalny weekend. Z temperaturą w cieniu od 28 do nawet 32 stopni Celsjusza! I raczej żadnego deszczu do następnej środy w Sieradzkiem nie będzie. 15 sierpnia wypada święto Wojska Polskiego i setna rocznica Bitwy Warszawskiej w kartach polskiej historii zapisanej jako "Cud na Wisłą". We wszystkich niemal gminach Sieradzkiego odbędą się - choć skromne ze względu na pandemię - upamiętniające ją uroczystości. 14 sierpnia przypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci Maksymiliana Marii Kolbego w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Oddał swe życia za innego więźnia Franciszka Gajowniczka. Przypominać o tym będą parafie związane z urodzonym w Zduńskiej Woli Świętym w całym regionie, głownie te których święty Kolbe jest patronem. Co zatem w najbliższych dniach się odbędzie? Oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego i z zachowaniem zasad sanitarnych? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

GMINA BUCZEK

15 sierpnia. Rajd Rowerowy. Zbiórka o godz. 9.30, start o godz. 10. Trasa: Wola Buczkowska, Sycanów, Luciejów, Kowalew, Józefatów, Buczek, Malenia, Sowińce, Brodnia, Wola Buczkowska około 40 km . Wpisowe 20 zł od osoby, dzieci do lat 12 jadą gratis. W cenie zapewnione ubezpieczenie, opieka medyczna, słodki poczęstunek na trasie, ciepły posiłek na zakończenie, podstawowy serwis i obszerna fotorelacja. Zapisy u Wojciecha Kłosa pod numerem tel. 602151874, lub osobiście Buczku i u Jacka Kowalczyka pod nr.tel. 505140784. Druhowie chętnie udzielą wszelkich informacji, więc zapraszamy do kontaktu. Ilość miejsc ograniczona.

ŁASK

13 -19 sierpnia. Miejska Bibliotek Publiczna. W godzinach otwarcia można zwiedzać wystawę "Ulice Łasku i ich patroni".

PAJĘCZNO

15 sierpnia. Strzelnica przy ul. 700-lecia. I Piknik Strzelecki. Od godz. 11.

BŁASZKI

15 sierpnia, godz. 9, w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Błaszkach odbędzie się msza święta z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Po mszy świętej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Bohaterów tej Ziemi. Obchody będą symboliczne ze względu na sytuację epidemiologiczną wynikającą z obecności koronawirusa- COVID-19.

GMINA UNIEJÓW

16 sierpnia. Jak informuje Koło Wędkarskie nr 16 w Uniejowie, odbędą się trzecie w tym roku zawody o Puchar Prezesa. W Człopach, łowisko "Kaczka". Od godz. 6. 16 sierpnia. XIX Piknik Sołtysów Gminy Uniejów. Godz. 14, boisko w Ostrowsku. Szczegóły na: --> https://uniejow.pl/event/xix-piknik-soltysow-gminy-uniejow

WIELUŃ

13-19 sierpnia. Kino Syrena. Repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2020/08/repertuar-kina-syrena/

WIERUSZÓW

14 sierpnia. Godz. 21. Manufaktura Smaku - Letnia Strefa Chillout, koncert Weroniki Musiał.

WIDAWA

15 sierpnia. V Turniej w Piłce Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Widawa. Stadion w Widawie. Początek o godz. 9.

SIERADZ

13 sierpnia, godz. 10 – WARSZTATY RYSOWANIA DŁUGOPISAMI 3D. Długopisy 3D to nowość technologiczna, dzięki której można stworzyć piękne, trójwymiarowe rysunki przypominające rzeźby. Uczą też precyzji i myślenia przestrzennego. Plac przed Teatrem Miejskim.

15 sierpnia

. Uroczyste odsłonięcie pomnika ku czci Bohaterów Bitwy Warszawskiej. Ul. Piłsudskiego (więcej o pomniku na: --> https://www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/3561-pomnik-ku-czci-bohaterow-bitwy-warszawskiej-juz-gotowy).
Szczegółowy program obchodów:
- Godz. 10:45 – zbiórka pocztów sztandarowych przed wejściem do Kościoła Garnizonowego,
- Godz. 11:00 – msza święta,
- Godz. 11:45 – wymarsz uczestników pod pomnik 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej,
- Godz. 11:45 – złożenie kwiatów przez Starostę Sieradzkiego i Prezydenta Miasta Sieradza pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- Godz. 12:00 – uroczystość pod pomnikiem 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej:
- podniesienie flagi państwowej, hymn państwowy
- odsłonięcie pomnika 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej
- wystąpienie okolicznościowe starosty sieradzkiego
- Apel Pamięci
- salwa honorowa
- składanie kwiatów przez delegacje
- Godz. 13:00 – zakończenie uroczystości.

15 sierpnia. Muzyczny Relaks, Tarasy nad Wartą. Godz. 18. Zabawę poprowadzi Paweł Krasiński.

15 sierpnia. Amfiteatr w Sieradzu. Godz. 19. Towarzystwo Patriotyczne zaprasza na koncert Jana Pietrzaka z cyklu „Zwycięski rok dwudziesty!”.

15 sierpnia. Klub Prorock. Godz. 21. Single Party, wstęp wolny. 16 sierpnia. Targowisko w Sieradzu ul. Targowa 7. Kolejna w Sieradzu odsłona Moto kina. Tym razem dla zmotoryzowanych projekcja filmu "Kręcisz mnie". To francuska komedia. Seans rozpocznie się o godz: 20:30 (otwarcie bram: o godz. 19:30).

ZDUŃSKA WOLA

13-19 sierpnia. Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

14 sierpnia przypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. W tym dniu nawiedzając Bazylikę lub Dom Urodzin św. Maksymiliana i przyjmując komunię św. z modlitwą w intencjach wskazanych przez Ojca świętego oraz odrzucając wszelkie przywiązanie do grzechu, możemy zdobyć łaskę odpustu zupełnego. Na mszę świętą w Bazylika Mniejsza zaprasza o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

14 sierpnia. Parafia św. Maksymiliana na osiedlu Południe obchodzi swoją uroczystość odpustową. Msza święta odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.00.

15 sierpnia, uroczystość odpustową przeżywać będzie parafia WNMP. Msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego. Zapraszamy na uroczystą sumę o godz. 12.00. Do udziału w uroczystości zapraszamy asystę w uroczystych strojach i grupy parafialne opiekujące się chorągwiami procesyjnymi. Przynosimy w tym dniu do poświęcenia kwiaty i zioła. Natomiast bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18, zapraszamy na koncertowe uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Maryi Wniebowziętej naszej Patronki, z racji odpustu, pod przewodnictwem zespołu "Jordan" i innych.

15 sierpnia , o godz. 17, ks. Mariusz Budkiewicz wraz z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli, zaprasza na do auli św. Maksymiliana na prezentację nowej książki pt. „Szlakiem miejsc świętych. Dekanat zduńskowolski w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”.

15 sierpnia. Kawiarnia Jurydyka, ulica Złotnickiego. Godz. 19, koncert Wiesława Gumy.

16 sierpnia, Parafia św. Antoniego z Padwy, po mszy wieczornej około godz. 19 odbędzie się koncert XXI Festiwalu „Kolory Polski – Znowu gramy!" Chór Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Dawida Bera i soliści wykonają kilkanaście klasycznych utworów wokalnych, należących do muzyki religijnej i świeckiej, niektóre z towarzyszeniem fortepianu. Będzie to przekrój przez różne epoki i style muzyczne, poczynając od renesansu, przez barok, romantyzm i neoromantyzm, po wiek XX. Koncert wpisuje się w obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, nazywanej Cudem nad Wisłą – do określenia tego nawiązuje pieśń Feliksa Nowowiejskiego, która zostanie wykonana tego wieczoru. Wykonawcy: Maria Hubluk-Kaszuba – sopran, Magdalena Szymańska – sopran, Dominika Stefańska – mezzosopran, Wojciech Dzwonkowski – baryton, Dawid Ber – dyrygent, Zbigniew Rymarczyk – fortepian i Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Na program złożą się utwory: Johann Sebastian Bach – “Jesu, bleibet meine Freude”, W.A. Mozart – “Laudate Dominum”, Romuald Twardowski – “Chwalitie imia Gospodnie”, Mieczysław Karłowicz (opr. Jakub Kowalewski) – “Idzie na pola”, Ignacy Jan Paderewski (opr. Stanisław Wiechowicz) – “Piosnka Dudarza”, Wacław z Szamotuł – “Już się zmierzka”, Romuald Twardowski – “Allelluja”, Beniamin Britten – Hymn, Mieczysław Karłowicz (opr. Jakub Kowalewski ) – “Nie płacz nade mną”, Ignacy Jan Paderewski (opr. Stanisław Wiechowicz) – “Polały się łzy”, Feliks Nowowiejski – “Parce Domine”, Feliks Nowowiejski – “Cud nad Wisłą”, Robert Lucas de Pearsall – “Lay a garland”, Stanisław Moniuszko – “Ecce lignum crucis”, Karol Szymanowski – “Spraw niech płaczę”, Feliks Nowowiejski – “Sanctus” z “Missa pro pace”.

18 sierpnia. Pasaż Feliksa Rajczaka, w godz. 10 - 17, zabawy dla dzieci z Happy Busem.

19 sierpnia. Godz. 10.30. Spotkanie dla rodziców małych dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod hasłem "Poczytajki". Szczegóły na plakacie.

KaMi S

16esi

29widawa

15sierpajecznoturniejstrzel

MZWBRONI

15ezd

ostysiac

runbikewieruszow

15singleparty

muzeumwielun

15sierpniabiegzooborysew

19ratusz

17dzieciaka

15promocja

wakacjelask

14sierwdkwierukoncert

kolonieszadek

 

31ezd

13sierpniawarsztatywieruszow

16uniejow

FESTWIAWRZESNIA

15widawa

15esi

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u