Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności COVID-19. Sytuacja z Sieradzkiego z ostatnich dziesięciu dni

COVID-19. Sytuacja z Sieradzkiego z ostatnich dziesięciu dni

koronawirusMarne są szanse, aby mieszkańcy z powiatu wieluńskiego mogli w najbliższych dniach chodzić po ulicach bez maseczek. Być może nawet do końca sierpnia. Powiat pewnie wciąż pozostanie w tak zwanej czerwonej strefie. A potwierdzają to tylko dane sanepidu z ostatnich dziesięciu dni.

 

Po ich analizie wynika, że odpowiednio 10/11/12/13/14/15/16/17/18/19 sierpnia w tym powiecie potwierdzono następującą liczbę zakażeń: 15/20/ 10/12/10/11/31/2/6/4. Choć liczba zakażonych osób w ciągu ostatniej doby zmalała znacznie, to mieszkańcy muszą się liczyć z tym, że ministerstwo zdrowia biorąc pod uwagę dane z ostatnich dwóch tygodni może podtrzymać dotychczasowe restrykcje. Poza maseczkami obowiązkowymi na ulicach, w parkach, na placach zabaw i w każdym punkcie użyteczności publicznej, w ograniczono liczbę osób na weselach - do pięćdziesięciu. Ograniczenia dotyczą też liczby uczestniczących w nabożeństwach w kościołach (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12032-powiat-wieluski-i-wieruszowski-wci-na-licie-stref-zagroonych-covid-19-i-z-obostrzeniami ). Odwołane zostały także wszystkie imprezy plenerowe. Zamknięty jest Wieluński Dom Kultury, ale może działać miejscowe kino Syrena. Z publicznością odpowiadającą jednej czwartej miejsc na widowni. Te ograniczenia trwają już niemal dwa tygodnie i wielu mieszkańców ma ich już dosyć! Zwłaszcza przy wciąż panujących upałach.
Powiat wieruszowski znalazł się na liście stref żółtych. Z dużo łagodniejszymi obostrzeniami niż w czerwonej (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12006-powiaty-wieluski-i-wieruszowski-na-licie-o-zaostrzonym-reimie-sanitarnym ). Wiele wskazuje na to, że z końcem tygodnia może przejść do tzw. strefy zielonej. Czyli bez dodatkowych obostrzeń. Odpowiednio w tym powiecie w dniach 10/11/12/13/14/15/16/17/18/19 sierpnia potwierdzono następującą liczbę zakażeń COVID-19: 2/1/0/3/3/3/1/2/1/0. Mieszkańcy bardzo liczą na zmiany. Zwłaszcza młode pary, które planują odkładane wcześniej wesela. Bo według zaleceń w żółtej strefie na weselu bawić się może maksymalnie sto osób. - Jeżeli nie będziemy stosować się do obostrzeń sanitarnych, to nieprędko wyjdziemy z czerwonej strefy” – mówił na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej starosta wieluński Marek Kieler. Starosta prognozuje taki stan nawet do końca września.
- W Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu jest około dziesięć osób na kwarantannie. Tylko u jednej jest potwierdzony przypadek koronawirusa –dodaje starosta Kieler. – Mamy teraz potwierdzonych laboratoryjnie 214 osób z wynikiem dodatnim, 6 osób przebywa w szpitalach Biegańskiego w Łodzi i w Zgierzu. Od początku pandemii mamy 296 ozdrowieńców. Niestety, z powodu koronawirusa zmarło 10 osób, były to osoby w wieku starszym i Covid nie był jedyną przyczyną zgonu - podsumował starosta. Łączna liczba zakażonych osób w powiecie wieluńskim od początku wystąpienia pandemii wynosi 526 osób. Obecnie na kwarantannie jest 218 osób, 36 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.
- Sytuacja jest dynamiczna, a ja każdego dnia otrzymuję informację, że zakażenia rosną. Mam nadzieję, że do końca września uporamy się z tym. Najbardziej cierpią teraz nowożeńcy i podmioty gospodarcze, które organizują przyjęcia weselne. W tej chwili na terenie powiatu wieluńskiego można organizować przyjęcia weselne tylko do 50 osób. Jest to ogromne utrudnienie i moim zdaniem brakuje tutaj logiki, bo wyjadą poza teren powiatu wieluńskiego i mogą wesele zrobić do 100 osób. Ale to jest poza nami, te decyzje są wydawane przez instytucję rządową. Jeżeli się nie zmobilizujemy jako społeczeństwo, to w tej czerwonej strefie będziemy bardzo długo. Bardzo mnie bulwersuje to, że są zakazy, a nie wszyscy mieszkańcy przestrzegają noszenia maseczek w strefie publicznej, zachowania odpowiedniego dystansu. Jeżeli sobie sami nie pomożemy, to będziemy jeszcze długo w tej czerwonej strefie trwać – podsumowuje starosta Kieler. A jak sytuacja epidemiczna wygląda w innych powiatach w Sieradzkiem (w dniach 10/11/12/13/14/15/16/17/18/19 sierpnia liczba potwierdzonych zakażeń COVID-19):
- łaski: 0/0/0/0/0/3/0/1/0/1
- pajęczański: 2/3/4/0/0/1/4/8/4/0
- poddębicki: 0/0/0/0/0/0/0/0/0/0 (zerowy)
- sieradzki: 2/20/1/1/1/1/1/2/2/2
- zduńskowolski: 4/0/1/0/0/1/1/0/2/1.
Dodajmy, że w powiecie zduńskowolskim ostatnie zakażenia dotyczyły pracownika powiatowej komendy policji oraz zatrudnionego w firmie Remondis, odbierającej śmieci ze Zduńskiej Woli oraz z gminy Zduńska Wola. Z tego też powodu i kwarantanny innych pracowników odbiór odpadów od mieszkańców miasta i gminy został przełożony na późniejsze terminy. Zakażony jest także pracownik zduńskowolskiego sanepidu. Połowa załogi przebywa na kwarantannie. W Sieradzu i powiecie sieradzkim nowe zakażenia to wynik potwierdzonego COVID-19 u 5 osób personelu medycznego na Szpitalnym Oddziale Ratowniczym, który zamknięto w miniony piątek. Kilkanaście innych osób, które miały kontakt z zakażonymi z SOR przebywa na kwarantannie. Dziś sieradzki SOR został otwarty.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u