Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ścieżki wokół zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli wkrótce dostępne dla mieszkańców

Ścieżki wokół zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli wkrótce dostępne dla mieszkańców

kepinaezdTylko, albo aż sto dwadzieścia metrów brakowało, by domknąć budowę ścieżek rowerowych i ciągów chodnikowych dla pieszych wokół zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli. Dokończenie inwestycji wymagało wyjaśnienia spraw własności gruntu. W końcu samorządowi miasta udało się dogadać z właścicielami gruntów i prace mogą ruszyć ponownie.

 

Jeszcze we wrześniu i październiku montowane będzie też w tej okolicy oświetlenie i miejski monitoring. – Ten krótki odcinek spędzał nam sen z powiek – przyznaje Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. – Skomplikowana sytuacja prawna blokowała możliwość dokończenia inwestycji. To zaś utrudniało życie spacerowiczom, rowerzystom i rolkarzom. Urzędnikom udało się wyjaśnić sprawy własności gruntu i prace wokół Kępiny wznowiono. Wzdłuż nowego odcinka chodnika i ścieżki rowerowej zamontowanych zostanie osiem ławek. Pojawią się również kosze na śmieci. Do końca października Kępina zostanie także doświetlona nowymi lampami parkowymi. Oświetlenie pojawi się również w dwóch już wcześniej wybudowanych altanach ogrodowych.
– Na latarniach zamontujemy kamery monitoringu miejskiego – mówi Piotr Borkiewicz, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich. – Zostaną one podłączone do obsługiwanego przez Straż Miejską systemu monitoringu miejskiego. To zwiększy bezpieczeństwo osób przebywających w okolicach Kępiny i pozwoli chronić nową infrastrukturę przed wandalami. Prace wykonują dwie zduńskowolskie firmy. Chodnik i ścieżkę rowerową położy Zakład Instalacyjno-Drogowy pm.Bud, a oświetlenie i monitoring zamontuje firma Primavera. Urząd Miasta planuje już kolejne etapy zagospodarowywania terenu wokół zbiornika, który w czasie pandemii stał się jednym z ulubionych miejsc odpoczynku dla zduńskowolan. A ci, zjeżdżają w te okolice nie tylko rowerami – Tworzymy dokumentację techniczną, niezbędną do modernizacji parkingu przy ulicy Głównej oraz pętli autobusowej od strony ulicy Paprockiej – zapowiada dyrektor Piotr Borkiewicz.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u