Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Porwanie dla okupu w Wieluniu

Porwanie dla okupu w Wieluniu

policja1Mimo wszystko sporo szczęścia miała 29-letnia wielunianka, którą... znajomi porwali dla okupu. Zrobili to tak nieporadnie, że szybko zgarnęli ich tamtejsi policjanci. Policjanci zatrzymali tych mężczyzn w wieku 26 i 34- lat, za to, że pozbawili wolności swoją znajomą, grozili jej pozbawieniem życia żądając zwrotu wierzytelności. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy, po tym jak przyszedł po odbiór pieniędzy. Drugiego zatrzymano w pokoju hotelowym, gdzie przetrzymywał kobietę. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

15 września dyżurny KPP w Wieluniu otrzymał dramatyczne zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec kobiety. I to w celu zmuszenia jej do zwrotu wierzytelności. O zdarzeniu powiadomiła matka pokrzywdzonej. Z relacji kobiety wynikało, iż skontaktowali się z nią telefonicznie dwaj mężczyźni, którzy w trakcie rozmowy grozili jej córce pozbawieniem życia jeśli nie odda im pieniędzy, które była im winna. W obawie o bezpieczeństwo swojej córki kobieta umówiła się z nimi we wskazanym miejscu na terenie Wielunia Chciała rzekomo przekazać gotówkę. Jednocześnie powiadomiła policję.
W umówionym miejscu pojawił się jeden ze sprawców. Został natychmiast zatrzymany. Był to 26- letni mieszkaniec Wielunia. Drugi z mężczyzn, w wieku 34- lat, został zatrzymany w jednym z wieluńskich hoteli. Tam też znajdowała się 29- latka, która - jak się okazało - była przetrzymywana przez mężczyzn wbrew woli. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, obaj byli nietrzeźwi. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, iż kobieta znała mężczyzn i tego dnia (15 bm.) spotkała się z nimi dwukrotnie w pokoju hotelowym, gdzie wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, ponieważ kobieta była winna pieniądze jednemu z mężczyzn. W trakcie awantury 26- latek uderzył kobietę ręką w głowę powodując uszkodzenie ciała. Chcąc zmusić kobietę do zwrotu wierzytelności porywacze grozili jej pozbawieniem życia Nie pozwolili też na opuszczenie pokoju. Obaj usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności oraz kierowania gróźb karalnych w celu zmuszenia do zwrotu wierzytelności. Dodatkowo 26- latek odpowie również za uszkodzenie ciała 29- latki.

(opr. KJB).

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u