Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czerwone serce nakręca pomoc w Działoszynie

Czerwone serce nakręca pomoc w Działoszynie

sercekoszdzialoszynPo Wieruszowie, a także w Rembieszowie w powiecie zduńskowolskim, oraz w Działoszynie w powiecie pajęczańskim ustawiono pojemnik w kształcie serca, w których zbierane są plastikowe nakrętki od butelek.

 

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Działoszyn, czerwony kosz z przeznaczeniem na zbiórkę plastikowych nakrętek zamówiono już w kwietniu. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną pojemnik dotarł w ubiegłym tygodniu i został zamontowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie na ulicy Ogrodowej 3a. Do zbierania nakrętek i wrzucania ich do pojemnika urząd zachęca zarówno uczniów, rodziców jak i wszystkich mieszkańców miasta i gminy.
- Wypełniajcie serce nakrętkami, a my przekażemy je na szczytny cel. Nie wyrzucajcie ich do śmieci - apeluje burmistrz Rafał Drab. Zebrane nakrętki będą formą wsparcia dla potrzebujących pomocy. Zgłoszenia osób wymagających takiego wsparcia można dokonywać drogą mailową pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Pojemnik przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki po napojach, od słoików po kawie, mleku, czy po butelkowanych jogurtach, ale również po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeżeli mają one tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wrzuceniem. Podobna zbiórka trwa w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Zduńskiej Woli. W godzinach pracy placówki, od poniedziałku do piątku przyjmowane są nakrętki, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nakrętki przyjmowane są w wejściu do "trójki". Pracownik odbierze je bezpośrednio od darczyńców. Wcześniej należy go wezwać przez domofon. Nakrętki w specjalnym pojemniku zbiera także Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Ustawiony jest w holu głównym. Tuż przy wejściu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u