Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trzech na dwóch, ale to starsi dostali manto

Trzech na dwóch, ale to starsi dostali manto

policja2Policjanci z KPP w Wieluniu zatrzymali dwóch 21- latków podejrzanych o pobicie dwóch mężczyzn. Jeden z pokrzywdzonych, 39- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

 

Działo się to 18 września. O godz. 22.40 dyżurny wieluńskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn w Wieluniu na ul. Reformackiej. Policjanci zastali tam grupę osób oraz dwóch pobitych mężczyzn. Jeden z nich był nieprzytomny z kolei drugi miał obrażenia głowy. Karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonych do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.
Policjanci natychmiast zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Ustalili jego przebieg, z którego wynikało, że pokrzywdzeni siedzieli na ławce na plantach znajdujących się przy ul. Reformackiej w Wieluniu. W pewnym momencie, bez żadnego konkretnego powodu zostali zaczepieni przez trójkę mężczyzn z grupy młodych ludzi, którzy również przyszli na planty. Najpierw doszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, a następnie do rękoczynów. Trójka napastników rzuciła się na nich uderzając pięściami po głowie oraz kopiąc 33- latka w brzuch. W wyniku tego pobicia 39- letni mieszkaniec Wielunia stracił przytomność i z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, z kolei drugi z pokrzywdzonych doznał urazu w okolicy głowy.
Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców tego pobicia. Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego, ustalili że podejrzanymi o pobicie są trzej mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Już następnego dnia dwójka z nich została zatrzymana. Byli to dwaj 21- letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 39- latka oraz uszkodzenia ciała 33- latka. Ich zachowanie zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim. Policjanci ustalili dane trzeciego z napastników. Jego zatrzymanie jest tylko kwestia czasu. Za udział w bójce lub pobiciu, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu kodeks karny przewiduję karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(opr. KJB)

Foto: KPP Wieluń

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u