Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bił aż zabił, chociaż tego nie chciał

Bił aż zabił, chociaż tego nie chciał

259-120979Policjanci z KPP w Sieradzu zatrzymali 36–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, podejrzanego o tragiczne w skutkach pobicie 49–letniego znajomego. W czasie mocno zakrapianego alkoholem spotkania między mężczyznami doszło do awantury, a potem do bójki. 49–latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi nawet dożywocie.

 

We wczesnych godzinach rannych 25 września do dyżurnego sieradzkiej komendy zadzwonił mężczyzna informując o pobiciu swojego kolegi. Do zdarzenia miało dojść na klatce schodowej bloku mieszkalnego na obrzeżach Sieradza. Policjanci odnaleźli leżącego na korytarzu nieprzytomnego mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Zastali tam również zgłaszającego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Oświadczył policjantom, że wspólnie z dwoma kolegami spożywał alkohol w mieszkaniu jednego z nich. W trakcie całonocnej libacji, kiedy z 49–latkiem wyszedł na klatkę schodową, doszło między nimi do awantury i bójki. W wyniku zadawanych uderzeń 49–latek upadł i stracił przytomność. Zaniepokojony kolega wezwał służby ratunkowe. Ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Został on przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.
Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza. Przy udziale technika kryminalistyki zabezpieczono ślady i zebrano dowody, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Prokurator Rejonowy w Sieradzu wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Decyzją Sądu Rejonowego w Sieradzu 36–letni sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi z areszcie. W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policję.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u