Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niebieski Piknik w Zduńskiej Woli po raz czwarty z charytatywnym akcentem dla chorej Mai

Niebieski Piknik w Zduńskiej Woli po raz czwarty z charytatywnym akcentem dla chorej Mai

niebieskipikniksobotaKomendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli zapraszają mieszkańców powiatu zduńskowolskiego na 4 Niebieski Piknik pod hasłem „ Zawsze bezpieczni na drodze”

 

Przygotowany przez zduńskowolskich policjantów i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli „Niebieski Piknik" odbędzie się w sobotę 3 października w godzinach 11- 14 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli. Tegoroczne przedsięwzięcie propaguje bezpieczeństwo „niechronionych” uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi, rowerzyści, motocykliści oraz osoby uprawiające amatorsko sport.
Z uwagi na fakt, że znaleźliśmy się w nowej i trudnej dla każdego sytuacji związanej z panującą pandemią COVID-19, w tym roku impreza będzie miała skromniejszy wymiar i szczególny przebieg, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. Organizatorzy będą czuwać nad tym, by zachowane zostały wszelkie reguły sanitarne.
Przygotowano dla uczestników szereg atrakcji. Dzieci swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa będą mogły sprawdzić w miasteczku ruchu drogowego oraz w różnych zabawach. Najmłodsi przy wykorzystaniu „autochodzików” i znaków drogowych poznają podstawowe zasady i przepisy z zakresu ruchu drogowego. Policjanci wspólnie ze zduńskowolskimi strażakami będą uczyć udzielania pierwszej pomocy, a w symulatorach zderzeniowym oraz dachowania, będzie można doświadczyć, jak zachowuje się pojazd, kierowca oraz pasażer w chwili wypadku drogowego. Za pomocą alkogogli i narkogogli będzie można również sprawdzić, jak na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające. Policjanci zaprezentują swoje służbowe wyposażenie, radiowozy oraz motocykle. Dla odwiedzających nie zabraknie informacji o policyjnych przedsięwzięciach, sposobach pomocy osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej oraz procedur podjęcia służby w policji. Miłośnicy jednośladów,będą mogli podziwiać motocykle z grupy APC Moto Pasja. Osoby lubiące w sposób aktywny spędzać czas wolny, będą mogli wziąć udział w spacerze „Nordic Walking”. Podczas pikniku trwać będzie także charytatywna zbiórka nakrętek dla 15–miesięcznej Mai Gorzuli za Zduńskiej Woli, która cierpi na wrodzony niedorozwój kości udowej i potrzebna jest jak najszybsza operacja. Ci, którzy w tegorocznym Pikniku nie będą mogli wziąć udziału mogą dziewczynkę wesprzeć poprzez portal siepomaga.pl. Trwa tam zbiórka pieniędzy na operację w USA. Potrzeba na nią ponad pół miliona złotych. Do tej pory zebrano ponad 125 tys. zł. Brakuje jeszcze co najmniej 366 tys. zł. Szczegółowe informacje o chorobie dziecka znajdziecie na: --> https://www.siepomaga.pl/majastajenanogi?ts=adw-dynamic&gclid=EAIaIQobChMIwMiTy8eR7AIVvSB7Ch2leg7fEAAYASAAEgKv3fD_BwE

KaMi S

content_31b644dc-7499-4d76-8ebf-5052adcc4f33

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u