Strona główna Artykuły Aktualności Sumo z Włynia znowu z sukcesami

Sumo z Włynia znowu z sukcesami

sumoKolejny weekend i kolejne dobre starty zawodników sekcji sportów walki przy Szkole Podstawowej we Włyniu. Z Mistrzostw Polski Juniorek w Sumo, które w dniach 27-28 września odbyły się w Myślenicach brązowy medal przywiozła Justyna Komza. Medal wywalczyła w kategorii wagowej do 50 kg. Warto podkreślić, że to już jej trzeci medal Mistrzostw Polski w tym roku!!! Tak o swoich podopiecznych pisze na FB Paweł Pawełczyk, trener ULKS Włyń w gminie Warta.

,,Wcześniej dwa brązowe medale zawodniczka z Włynia wywalczyła w MP do lat 21 i do lat 23. A trzeba pamiętać, że Justyna to jeszcze kadetka, mająca 16 lat.
Blisko medalu była też Karolina Marczak, która z kolei w dniach 26-27 września walczyła w Siedlcach w Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach. Przegrała swoją walkę o brązowy medal i uplasowała się na 5 pozycji w kategorii wagowej do 57kg. Mogło być znacznie lepiej, gdyby nie przegrana w pierwszej walce, która zmieniła całkowicie drogę do medalu. Na 30 sekund do końca w walce z zawodniczką z Piotrkowa Trybunalskiego prowadziła 9 do 7, niestety pozwoliła przeciwniczce na dwie punktowe akcje i ostatecznie przegrała 9 do 10. Jeśli myśli się o medalu Mistrzostw Polski, takie błędy tak doświadczonej zawodniczce nie powinny się przydarzyć. Szkoda straconej szansy, bo kolejna dopiero za rok.
Przypomnę także, że Karolina do tegoroczna potrójna Mistrzyni Polski w sumo, w grupie U 21, U 23 i seniorek i główna kandydatka do wyjazdu na Mistrzostwa Europy i Świata.''