Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pięć osób z zarzutami w sprawie śmierci Emila Pelińskiego z Wielunia

Pięć osób z zarzutami w sprawie śmierci Emila Pelińskiego z Wielunia

264-120567Już pięć osób usłyszało zarzuty w sprawie śmiertelnego pobicia Emila Pelińskiego. Do tragicznego zdarzenia doszło w Wieluniu 18 września. Jeden z mężczyzn, któremu zarzuca się doprowadzenie do śmierci wskutek pobicia, uciekł za granicę.

 

Jak informuje Krzysztof Tubilewicz z Radia Łódź nad Wartą, w internecie trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłego Emila Pelińskiego. Przypomnijmy, że dwóch napastników policja ujęła w kilkanaście godzin po zdarzeniu. Zatrzymania kolejnych trzech to skutek śledztwa Prokuratury Rejonowej w Wieluniu: - Kolejnym osobom zostały ogłoszone zarzuty udziału w pobiciu z pobudek chuligańskich. Do sądu trafiły wnioski o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec dwóch mężczyzn. Kolejnemu mężczyźnie został postawiony zarzut składania fałszywych zeznań i utrudniania śledztwa - informuje zastępca Prokuratora Okręgowego w Sieradzu Jolanta Szkilnik. Wobec tego mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Nadal trwają poszukiwania 21-letniego Nikodema O., który zbiegł za granicę. Ciąży na nim najpoważniejszy zarzut - doprowadzenia do śmierci wskutek pobicia. Zostały wdrożone wszystkie procedury poszukiwawcze. Tylko kwestią czasu jest ujęcie go, osadzenie w areszcie i postawienie zarzutu - przekonuje Szkilnik. Mężczyzna jest znany policji ze sprawy także dotyczącej uszkodzenia ciała. Prokurator nie wyklucza, że nastąpią kolejne zatrzymania.
39-letni Emil został ciężko pobity nieopodal swojego bloku, na wieluńskich plantach. Zmarł po kilku dniach w szpitalu, osierocił dwoje dzieci. Jego kolega, również pobity, nadal przebywa w szpitalu. Poruszeni tym chuligańskim przestępstwem mieszkańcy Wielunia organizują w przyszły weekend Marsz Przeciwko Przemocy.

(opr. lek.)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u