Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wirażkom sto!p Na Łąkowej w Zduńskiej Woli

Wirażkom sto!p Na Łąkowej w Zduńskiej Woli

gkownaezdBędzie wkrótce dużo bezpieczniej na ulicy Łąkowej w Zduńskiej Woli. Miasto przebudowuje właśnie skrzyżowanie ulic z Główną i Sokolą. – Może wreszcie samochody przestaną wjeżdżać w nasze posesje – komentują mieszkańcy okolicznych domów.

 

Choć skrzyżowanie ulicy Głównej z Łąkową i Sokolą jest bardzo dobrze oznakowane i nic nie zasłania tam widoczności, to jadący od strony Kępiny nagminnie pomijają znak stop i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu. W efekcie dochodzi tu do wielu kolizji. Uczestniczące w nich samochody często kończą na posesjach okolicznych mieszkańców.
– Kierowcy, którzy jadą od ul. Orione w kierunku Łąkowej, Sokolej i Bocznej nagminnie przekraczają prędkość i wymuszają pierwszeństwo przejazdu. Dlatego zaproponowałem wyniesienie tarczy skrzyżowania – mówi radny Piotr Pacelt. Urząd Miasta przystąpił właśnie do realizacji tego pomysłu.
– Cała powierzchnia skrzyżowania zostanie podniesiona o dziesięć centymetrów nad poziom ulic. Wykonawca prac ułoży czerwoną kostkę na powierzchni ponad 480 metrów kwadratowych – wyjaśnia Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej. Będzie to drugie tego typu skrzyżowanie w Zduńskiej Woli. Pierwsze powstało na ul. Kilińskiego i Jana III Sobieskiego.
– Widzimy zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Przed wjazdem na skrzyżowanie kierowcy muszą zwolnić, co pozwala im zorientować się w znakach i dobrze rozpoznać sytuację na drodze – mówi Edyta Michalak. Dobrze pomysł ocenia pan Michał, który był uczestnikiem kolizji na rogu Głównej i Łąkowej.
– Na długim odcinku ulicy Głównej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu. Bocznych uliczek jest tam dużo, zarówno od strony Kępiny, jak i PMOS-u. To usypia czujność kierowców, którzy nie zauważają, że przy Łąkowej następuje zmiana organizacji ruchu – zauważa. – Podniesione skrzyżowania wymusi wyhamowanie i da do myślenia – dodaje Na modernizowanym skrzyżowaniu pojawią się nowe oznakowanie poziome i pionowe. Wykonawca zamontuje też elementy odblaskowe. Prace potrwają do końca października.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u