Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Karta ulg dla podatkowych patriotów ze Zduńskiej Woli? A jak UM te podatki sprawdzi?

Karta ulg dla podatkowych patriotów ze Zduńskiej Woli? A jak UM te podatki sprawdzi?

ezdtablicaTańsze bilety na wydarzenia kulturalne czy rabat na korzystanie z krytej pływalni? Nad tym samorząd Zduńskiej Woli miasta pracuje w kontekście wprowadzenia do użytku Zduńskowolskiej Karty Mieszkańca. Otrzymać zniżki będzie mógł każdy, kto płaci podatki w Zduńskiej Woli. Pomysł już zyskał wielkie brawa od internautów w mediach społecznościowych. Bo jak podkreślają: mieszkasz tu, podatki płacisz tu, to miej z tego coś dla siebie i swojej rodziny.

 

Pytają tylko, jak urzędnicy będą sprawdzać czy faktycznie zameldowani w Zduńskiej Woli mieszkańcy udowodnią płatność podatku w tutejszej "skarbówce". Czy Urząd będzie to sprawdzał sam? Czy wówczas nie będzie to, aby naruszenie ich praw i RODO? I jak UM zamierza to sprawdzać w praktyce? Będzie miał dostęp do danych z Urzędu Skarbowego? Czy osoba np. Pan X ma przyjść do UM z ostatnim PIT-em, czy wystarczy tylko oświadczenie na tzw. "gębę", że podatki zapłacił w zduńskowolskim US? Miejmy nadzieję, że te kwestie rozjaśnią się podczas najbliższej sesji.
Jak na razie, choć sesja ma się odbyć za niespełna tydzień - jeden z radnych przyznał wprost w rozmowie z siewie.tv: - Nie znam jednak w pełni treści tej uchwały. Choć czytałem zapis na stronie urzędu. Może przed sesją dowiem się podczas prac komisji więcej. Pomysł jest na pewno zacny, ale aby nie wylać dziecka z kąpielą... Na przykład przez jakieś luki prawne. Choćby te z danymi osobowymi . Na ten moment nie mogę tego skomentować dogłębnie - dodał.
A co planuje urząd?
– Chcemy nagrodzić wszystkich, którzy z fiskusem rozliczają się w Zduńskiej Woli. Część odprowadzanych przez nich kwot zasila bowiem budżet miasta i pozwala realizować wiele lokalnych inwestycji. Im więcej podatkowych patriotów, tym więcej możemy zrobić dla miasta – przyznaje Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Zduńskowolska Karta Mieszkańca zagwarantuje rabat na bilety wstępu na krytą pływalnię, której budowa za blisko 40 mln zł przy ul. Kobusiewicza dobiega końca, I ma być oddana być może jeszcze w tym roku, ale wszystko zależy od zaleceń rządu związanych z pandemią. Zniżki mają też objąć korty tenisowe przy też tej ulicy. A dodajmy, że nad kortami ma być wybudowana czasza wraz z ogrzewaniem, która pozwoli korzystać z nich nawet zimą. Posiadacz wspomnianej karty mniej zapłaci też za wejście do Muzeum Historii Miasta, czy na wybrane seanse kinowe i wydarzenia kulturalne w Ratuszu. Będzie mógł też liczyć na niższą cenę zabiegów rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych w miejskich przychodniach. Choć te, przypomnijmy już od kilku dni są zamknięte. Bo koronawirus. Ale miasto chyba wybiega już w erę pozacovidovą..
– Chcemy ułatwić dostęp do dóbr kultury, ochrony zdrowia, sportu, wypoczynku i rekreacji, czyli sprawić, by mieszkańcy jeszcze bardziej aktywnie korzystali z usług publicznych – tłumaczy prezydent Pokora. Karta mieszkańca ma również wzmocnić lokalną tożsamość zduńskowolan.
Każdy, kto będzie chciał otrzymać Zduńskowolską Kartę Miejską, będzie musiał złożyć w urzędzie wniosek. – Będzie on bardzo prosty. Chodzi o to, by pozyskanie ulg było łatwe, a obsługa wniosków szybka – mówi Konrad Pokora. W praktyce mieszkaniec będzie musiał złożyć oświadczenie, że swoje zeznanie podatkowe składa w Urzędzie Skarbowym w Zduńskiej Woli.
Karta mieszkańca będzie formatem przypominała tę, której używamy do płatności bankowych. Pojawi się na niej imię i nazwisko posiadacza, indywidualny numer oraz termin ważności. Uprawnienia będą przyznawane na dwa lata, a po ich upływie konieczne będzie ponowienie wniosku. Karty wydawane będą bezpłatnie. Wyrobienie duplikatu może wiązać się z kilkuzłotową opłatą. Projekt uchwały ustanawiającej Zduńskowolską Kartę Mieszkańca trafi 29 października pod obrady Rady Miasta. Jeżeli radni przegłosują jej zapisy, to pierwsze karty zostaną wydane w lutym-marcu 2021 roku.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u