Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmarł Mariusz Świerczyński, współpracownik siewie.tv, pasjonat Ziemi Sieradzkiej

Zmarł Mariusz Świerczyński, współpracownik siewie.tv, pasjonat Ziemi Sieradzkiej

mariuszmojeZ wielkim smutkiem informujemy, że 6 listopada w szpitalu w Piasecznie zmarł pochodzący z Sieradza Mariusz Świerczyński. Miał zaledwie 54 lata. Współpracował z naszym portalem od ponad siedmiu lat. Był pasjonatem Ziemi Sieradzkiej i Kresów, w których się zakochał. Zafascynowała Go historia tych dawnych ziem polskich opisana w książkach Henryka Sienkiewicza. Kiedy tylko miał sposobność starał się dotrzeć do opisanych przez Noblistę miejsc i zobaczyć, jak wyglądają w XXI wieku. Na swoim portalu zamieszczał też przepiękne zdjęcia z regionu, z Kresów ( http://siewie.tv/artykuly/felietony/3892-podro-na-kresy) oraz z wojaży zagranicznych, m.in. z Włoch. Relacje ze swoich podróży publikował w wielu periodykach, m.in. w "Polskich Kresach".

 

Mariusz Świerczyński był absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, a potem wbrew wykształceniu technicznemu, po szkole średniej ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Po tragicznym wypadku w czasie studiów poruszał się na wózku inwalidzkim. To jednak nie zniechęciło go do aktywnego zwiedzania i uwieczniania na tradycyjnej kliszy, bo głównie takim aparatem się posługiwał, zakątków, do których nawet sprawnym ludziom nie chciałoby się dotrzeć.
Na naszym portalu w swoich felietonach wskazywał na bariery, z jakimi osoba niepełnosprawna musi się mierzyć, jak choćby na kostce brukowej na sieradzkim Rynku (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3003-zabierzcie-kostk-na-reymonta-i-witosa ). Kilka lat temu w Teatrze Miejskim w Sieradzu zaprezentował (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/561-unia-polsko-wloska-widziana-oczami-polaka ) wspaniałą wystawę fotografii z podróży po Włoszech ( http://siewie.tv/wideo/reportaze/569-niezwykla-italia-w-obiektywie-mariusza-swierczynskiego). Kochał też sport, którego od wielu lat nie mógł uprawiać. Pasjonował go tenis, koszykówka i piłka nożna. Planował udział w tegorocznym Marszu Niepodległości... Planował przeprowadzkę z Warszawy, w której mieszkał i pracował od lat, pomagając innym niepełnosprawnym, w okolice ukochanego Sieradza. Budował nawet dom Męckiej Woli... Już w nim nie zamieszka...
Będzie nam brakować Jego przepięknych fotografii, którymi jeszcze w połowie października dzielił się na Facebooku, na profilu Ziemi Sieradzkiej oraz na Old Sieradz i swoim. Brakować będzie także celnych spostrzeżeń, komentarzy, felietonów i lajków oraz słów krytyki... Rodzinie Mariusza, którego koledzy już od czasów sieradzkiej podstawówki, nazywali Maćkiem, składamy wyrazy współczucia. Ostatnie pożegnanie Maćka #Mariusza Świerczyńskiego odbędzie się w najbliższą sobotę 14 listopada w sieradzkiej Bazylice Mniejszej. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 10. R.I.P.

KaMi S

O Zmarłym więcej w naszym archiwum. Tam też znajdziecie Jego teksty, wciąż jakże aktualne. Więcej m.in. na--> :
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3421-moci-panowie-mamy-goci-na-zamku-
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3078-old-sieradz
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2471-gocinne-wystpy-czyli-mariusz-wierczyski-o-sieradzu-zostawmy-zamek-w-spokoju
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1655-wyburzajac-kamienice-przy-kosciuszki-niszczycie-dawny-sieradz
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/548-italia-via-adriatica-widziane-z-wozka

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u