Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gmina Błaszki czwarta w rankingu "Rzeczpospolitej"... od końca

Gmina Błaszki czwarta w rankingu "Rzeczpospolitej"... od końca

rankinBlaszkiJak informowaliśmy niedawno przytaczając list (na FB odczytało go niemal dwa miliony internatów) Karola Rajewskiego, byłego burmistrza Błaszek do Jarosława Kaczyńskiego (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12437-karol-rajewski-byy-burmistrz-baszek-napisa-list-do-jarosawa-kaczyskiego-nie-daem-sobie-zama-krgosupa-pisowskim-miernotom), były włodarz bacznie przygląda się także temu co dzieje się w gminie pod nowym zarządem.

 

Na swoim profilu na FB ma zakładkę #RajewskiKomentuje. I tam właśnie zamieścił sarkastyczny wpis, który chyba ani mieszkańcom, a tym bardziej obecnemu burmistrzowi Piotrowi Świderskiemu (PSL) się nie spodoba . A dotyczy klasyfikacji gminy w ogólnopolskim rankingu za osiągnięcia w rozwoju w 2019 roku. Oto jego treść (pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv): "871. miejsce gminy Błaszki w jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych rankingów samorządowych w Polsce nie pozostawia złudzeń... Redakcja Rzeczpospolita ocenia dokonania samorządów już od 16 lat. Swoją uwagę skupia głównie na działaniach władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju. Jest mi przykro, że działania „doświadczonego dla rozwoju” burmistrza zostały tak nisko ocenione. Wyniki #RankinguSamorządów "Rzeczpospolitej" dostępne poniżej: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2020/gm_gmw ".
Dodajmy, że w tej części rankingu oceniono 874 gminy miejsko-wiejskie. Nie ma chyba zatem obecny burmistrz Błaszek powodów do dumy. Choć patrząc inaczej gmina zajęła "dobre" czwarte miejsce, niemal "na pudle". Niestety ... od końca. Na pocieszenie, pozostaje fakt, że nie było to miejsce ostatnie. Dla porównania podajemy, że gmina Morawica, która kolejny rok z rzędu zajęła w tym rankingu pierwsze miejsce uzyskała 85,42 pkt na 100 możliwych. Aleksandrów Łódzki sklasyfikowany na 4. miejscu - 79,06 pkt., Stryków - 9 miejsce - 71, 53 pkt, Łask - 521 miejsce -32,54 pkt, Złoczew - 743 miejsce - 27,6 pkt, a Szadek - 812 miejsce - 24, 94 pkt. Błaszki dostały punktów 19,92 na 100!

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaginęła mi teściowa i...

Przejęty mężczyzna przychodzi na policję i mówi:
- Chciałbym zgłosić zaginięcie teściowej.
Policjant się pyta: - Od kiedy teściowej nie ma?
- Od miesiąca.
- To czemu pan przyszedł dopiero teraz??
- Bo ja w ten cud jeszcze teraz nie mogę uwierzyć!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u