Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Patroni roku 2020'' - rozstrzygnięcie quizu PBP w Sieradzu

,,Patroni roku 2020'' - rozstrzygnięcie quizu PBP w Sieradzu

n2599-projekt2020-quiz-plakatPięć trzyosobowych drużyn przystąpiło 19 listopada do quizu online "Patroni roku 2020". Uczestnicy zmierzyli się z dwudziestoma pytaniami o różnym stopniu trudności. W quizie pojawiły się m.in. pytania o ulubiony gatunek muzyczny Leopolda Tyrmanda, o nazwisko oficera, który złamał sowieckie szyfry w wojnie z bolszewikami, o Romana Ingardena, o pozycję, na której w drużynie piłkarskiej grał papież Jan Paweł II oraz o dołączone do quizu reprodukcje. Quiz został przygotowany za pomocą aplikacji "Kahoot!".

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie w składzie: Agnieszka Machała, Arkadiusz Górecki i Wojciech Tranzewicz. Drugie miejsce przypadło również ekipie ze Złoczewa w składzie: Kinga Piotrowska, Bartłomiej Sworowski i Szymon Kubik. Trzecie miejsce zajęła drużyna Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu w której znaleźli się: Liliana Pawlak, Aleksandra Skotnicka i Wiktoria Klimerek. Nagrodami w quizie były pendrive'y dla zwycięzców oraz książki i dyplomy dla wszystkich uczestników. Z powodu pandemii Covid-19 nie możemy zorganizować uroczystości wręczenia nagród. Ze wszystkimi uczestnikami quizu będziemy się kontaktować i indywidualnie ustalać termin odbioru nagród oraz dyplomów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! Quiz odbył się w ramach projektu "Pozwól mi szukać siebie" realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Paweł Jezierski
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
Dział Udostępniania Zbiorów i Promocji Książki http://pbp.sieradz.pl https://www.facebook.com/pbp.sieradz https://www.instagram.com/pbp_sieradz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u