Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci z Sieradza uratowali mężczyzną z płonącego domu

Policjanci z Sieradza uratowali mężczyzną z płonącego domu

259-123042Tylko szybkiej i zdecydowanej reakcja policjantów Ogniwa Patrolowego KPP w Sieradzu zawdzięcza życie 60-letni mieszkaniec tego miasta, który mógł spłonąć w ogarniętym pożarem domu. St. sierż. Andrzej Bil i st. sierż. Piotr Stefanek pierwsi przybyli na miejsce pożaru na ul. Topolowej. Bez chwili wahania, z narażeniem życia i zdrowia weszli do płonącego domu i wyprowadzili właściciela płonącego domostwa.

 

22 listopada około godziny 2.20 dyżurny sieradzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Topolowej. Z informacji wynikało, że w środku prawdopodobnie przebywa właściciel domu. Natychmiast skierowani zostali tam policjanci jednego z patroli. Gdy dojechali na miejsce, ogień zajął niemal cały dach i szybko rozprzestrzeniał się na pozostałą część drewnianego domku.
Policjanci bez wahania wyważyli drzwi. Wtedy w zadymionym korytarzu zobaczyli starszego mężczyznę. Szybko ewakuowali go i zaprowadzili do radiowozu. Niedługo potem dach budynku zawalił się. Przyjechały zastępy straży pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą.
Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Służby ratunkowe powiadomiła o pożarze sąsiadka właściciela płonącego domu. Dzięki bohaterskiemu działaniu policjantów i reakcji zgłaszającej mężczyźnie nic się nie stało.

(opr. KJB)

Foto: KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u