Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ultralekki musiał lądować na polu w Tuchaniu

Ultralekki musiał lądować na polu w Tuchaniu

250-123154Ultralekki samolot awaryjnie lądowała na polu w Tuchaniu, w powiecie pajęczańskim, po tym jak uszkodzony silnik nie pozwolił na dalszy lot. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj 24 bm. tuż po godz. 11 na terenie gminy Kiełczygłów. Oficer dyżurny z pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu samolotu na polu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 62 – letni pilot z Torunia wykonywał lot ultralekkim samolotem LIGHTER 600 SP-SUNY na trasie Robakowo-Częstochowa, kiedy to nastąpiła przerwa w pracy silnika, w wyniku czego podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. Po wylądowaniu powiadomił służby ratownicze o zaistniałym zdarzeniu. Pilot był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Powiadomiona została Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych.
W godzinach wieczornych wpłynął e-mail od Prezesa Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych z podziękowaniem za profesjonalne przeprowadzenie czynności na miejscu zdarzenia lotniczego prze funkcjonariuszu Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Tekst i foto: KPP w Pajęcznie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u