Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do czołowego zderzenia

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do czołowego zderzenia

policja1Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności groźnie wyglądającej kolizji drogowej samochodów osobowych. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę w Wieruszowie.

 

 

Do tej kolizji drogowej doszło 28 listopada kilka minut po godzinie 12 na drodze wojewódzkiej 482. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca Oplem Meriva, 43 – letnia mieszkanka gminy Sokolniki, włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu osobowemu Mercedesowi. W wyniku tego doszło do czołowego zderzenia tych samochodów. Mercedesem kierował 32 – letni mieszkaniec Wielunia.
W następstwie kolizji uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. W chwili tej kolizji byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, czyli kierująca Oplem została ukarana przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zmieniają się warunki pogodowe i drogowe, zwłaszcza w godzinach porannych. Niskie temperatury powodują, że na drogach jest ślisko. Dlatego policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a szczególnie o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, oraz ustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Są to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków drogowych.

Asp. sztab. Damian Pawlak KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u