Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jest nowy proboszcz w parafii w Korczewie. Z tytułem doktorskim. A i gra na gitarze, i pianinie

Jest nowy proboszcz w parafii w Korczewie. Z tytułem doktorskim. A i gra na gitarze, i pianinie

newksoadzW parafii św. Katarzyny w Korczewie, w gminie Zduńska Wola, wreszcie zapanował spokój i wierni już mogą przygotowywać się w skupieniu do nadchodzących świąt. Biskup włocławski Wiesław Merig wyznaczył do posługi w tej parafii nowego proboszcza. Jest nim od tygodnia ks. dr Michał Styczyński, który wcześniej był wikariuszem w parafii Chełmica Duża koło Włocławka.

 

Nowy proboszcz święcenia kapłaństwie otrzymał 18 lat temu. Przed pracą duszpasterską w Chełmicy Dużej koło Włocławka był związany także z bazyliką mniejszą w Sieradzu jako wikariusz. Organizował wówczas rajdy rowerowe dla młodzieży do Charłupi Małej. Był też m.in. kapelanem Zakładu Karnego w Sieradzu. Z parafią Wszystkich Świętych w Sieradzu rozstał się latem 2017 roku i został wikariuszem parafii św. Józefa we Włocławku, a potem wychowawcą i katechetą w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku. Znany w Łódzkiem jest z udziału w wielu konferencjach i zjazdach, związanych z alienacją, przewodnictwem w kościele czy zachowaniami młodzieży. Znany jest z doskonałego poczucia humoru i dystansu do samego siebie. Parafianie z Korczewa, którzy - tak jak zapowiadali w listopadzie - zrobili tzw. wywiad o nowym proboszczu, są z ostatniej decyzji zadowoleni. Jeszcze pewnie nie mieli okazji się przekonać, że jest także utalentowany muzycznie. Gra na gitarze i pianinie, o co wielokrotnie odczuli jego uczniowie we Włocławku.
- Bazylika Mniejsza w Zduńskiej Woli ma proboszcza z tytułem doktora. Mamy i my. Powinno być dobrze. Widać, że to człowiek otwarty na współczesny świat. Na młodzież i potrzeby ludzi - uważa jedna z parafianek.

Przypomnijmy, że od 22 listopada ta podzduńskowolska parafia nie miała proboszcza. Parafianie zbojkotowali bowiem podczas mszy instalacyjnej 15 listopada wskazanego im przez biskupa ks. kanonika Piotra Siołkowskiego. Nie chcieli u siebie duchownego, za którym szła zła sława, a który w październiku wyszedł ze strzelbą naprzeciw uczestniczkom marszu w ramach Strajku Kobiet w Czernikowie koło Torunia, gdzie był wtedy proboszczem. Bronią groził także interweniującym policjantom (więcej na: --http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12499-bunt-w-parafii-w-korczewie-nie-chc-nowego-proboszcza-ktory-chcia-wystrzela-strajkkobiet) . Wybuczany na mszy ksiądz Siołkowski w końcu zrozumiał, że w Korczewie nie ma czego szukać. Sam zrezygnował z funkcji proboszcza, a biskupa włocławskiego poprosił o urlop ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12532-parafia-w-korczewie-bez-proboszcza-i-bez-wikarego), podczas którego będzie czekał na wyrok w sprawie swojego karygodnego zachowania z 23 października. Wakat w parafii powstał po nagłej śmierci poprzedniego proboszcza, 65-letniego ks. Janusza Gozdalika. Zmarł 24 października w wyniku powikłań po zakażeniu koronawirusem (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12411-zmar-kapelan-zduskowolskich-straakow-sanepid-szuka-parafian-z-korczewa-ktorzy-miay-z-nim-kontakt ). Probostwem w Korczewie kierował przez ponad osiem lat.

KaMi S

Fot. arch. Kolegiata w Sieradzu (2014).

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u