Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Natan Gryga podbił festiwale niemal całego świata. W 2020 roku zdobył 64 nagrody!!!

Natan Gryga podbił festiwale niemal całego świata. W 2020 roku zdobył 64 nagrody!!!

natan2Siewie.tv miało w listopadzie nosa podając, że ośmiolatek ze Zduńskiej Woli jest talentem na miarę Europy ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12275-talent-na-miar-europy?fbclid=IwAR1em4gwuNA3k9XRhf6S6a3PBV58rmTIdnMXFhCS0MFG5P_LftLJsE5qGeI). Natan Gryga w kończącym się roku ma tyle festiwalowych sukcesów, jak żaden polski wokalista w jego wieku. A może nawet w Europie jest najlepszy pod względem ilości zdobytych nagród i wyróżnień na konkursach, przeglądach piosenki i festiwalach w kraju, Europie, a ostatnio także w Stanach Zjednoczonych (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12732-viva-las-vegas-wiwat-natan-gryga ).

 

Mama Natana Grygi, Iweta nie kryje, że w ich mieszkaniu zabrakło już miejsca na wieszanie dyplomów potwierdzających zdobyte dotychczas laury. Założyła więc specjalny album, w którym je dokumentuje. A tylko z kończącego się właśnie roku 2020 jest ich sześćdziesiąt cztery! Wśród nich te z ostatnich dni, kiedy Natan - podopieczny instruktora Tomasza Marciniaka z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli oraz jego starszy kolega 16-letni Norbert Kuświk brali udział w 4. edycji International Vocal Competition „MTL online' 2020” w Wilnie na Litwie. Obaj, w swoich kategoriach wiekowych i w kategorii muzycznej Musicals and Cinema Films zajęli II miejsca. Dodatkowo młodszy Natan Gryga brał również udział w XV Międzynarodowym Konkursie "DIGI – TALENTY ZIMA' 2020" organizowanym online przez Fundację Inicjatyw w Świdnicy, w którym zajął I miejsce za wykonanie pastorałki „Maleńka miłość”.
W środę 30 grudnia ogłoszono wyniki z czterech innych festiwali. Dwa odbyły się w Gruzji w ramach "Christmas Star'2020" ( jeden typowo świąteczny, drugi jako edycja zimowa), których organizatorem był Artfest. W Gruzji Natan zajął pierwsze miejsca w kategorii Vocal solo oraz Vocal Pop. Pierwsze miejsce zajął też na międzynarodowym festiwalu w Hiszpanii, który także odbył się online. - To dla Natana przede wszystkim fantastyczne wieści. Sam momentami nie wierzy, że tak dobrze został odebrany poza krajem, choć śpiewał dla międzynarodowego jury po polsku. Jesteśmy z niego bardzo, bardzo dumni, ale też nie popadamy w euforię. Bo raz się udaje podbić serca jurorów, a innym nie. I o tym też rozmawiamy z synem, aby ewentualne porażki, niepowodzenia przyjmował dzielnie na tak zwaną "klatę". Ale przy okazji dziękujemy domowi kultury "Na Pięterku" i uwielbianemu przez Natana panu Tomkowi Marciniakowi, że w tym trudnym, pandemicznym roku znalazł dużo czasu dla naszego syna - mówi wzruszona Iweta Gryga. Dodajmy, że mama Iweta zapowiedziała, iż z początkiem nowego roku już nie będzie mogła tak bardzo angażować się w pasję Natana, choćby w dowożeniu go na próby i lekcje śpiewu. Ale jak zapewnia, dopóki zdrowie pozwoli to poświęcać będzie ośmiolatkowi swój czas. W rodzinie Grygów w marcu ma się bowiem pojawić nowy członek, a dokładnie członkini. Natan, który już ma młodszego brata będzie miał wkrótce - jak zdradziła siewie.tv pani Iweta - siostrzyczkę.
- Będzie trio. Dwa plus jeden. Może kiedyś w przyszłości równie sławne jak to z panią Elżbietą Dmoch, Januszem Krukiem i Cezarym Szlązakiem. Ale to daleka, pewnie nierealna przyszłość - śmieje się pani Iweta. Dla niej najważniejsze jest, że cała rodzina jest zdrowa. A sukcesy Natana są bardzo ważne, ale nie najważniejsze w tym pandemicznym czasie. Rodzinie Natana życzymy spełnienia marzeń i zdrowia. Bo to w 2021 będzie chyba najważniejsze. Pani Iweta w pandemii odkrywa też "plusy", ale brane w wielki cudzysłów, choć nie kryje, że wolałaby, aby festiwale odbywały się jak wcześniej w wersji life. Jednak, to fakt nie do podważenia: w festiwalach online łatwiej się zaprezentować w skali kraju, Europy i świata. Wystarczy, choć to nie zawsze jest takie proste jak się wydaje - wysłać filmik z nagraniem. Ale - dodajmy - nie każdy ma takie możliwości. Laikom mówimy, że co wielka logistyczna robota. A sceptykom podpowiadamy: spróbujcie!
Dodajmy, że Natan został zgłoszony do kilku jeszcze innych, nierozstrzygniętych przeglądów i festiwali, oczywiście w formie zdalnej - online. Między innymi związanymi z kolędami i pastorałkami. Rodzina czeka na wyniki. Te mają znane w styczniu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u