Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pierwszy "FOTEL NIEZALEŻNOŚCI" z Wieruszowa trafi do Janiny Ochojskiej

Pierwszy "FOTEL NIEZALEŻNOŚCI" z Wieruszowa trafi do Janiny Ochojskiej

fotelwieruszow2"FOTEL NIEZALEŻNOŚCI" to idea, która powstała we współpracy Fundacji HAPPY KIDS i gminy Wieruszów w ubiegłym roku. Z jednej strony ma to być nagroda dla ludzi, którzy powinni być wzorem dla młodych pokoleń – w tym, tych wychowywanych w Rodzinnych Domach Dziecka prowadzonych przez Fundację Happy Kids, a z drugiej, to instrument, dzięki któremu będzie można przybliżać problematykę podopiecznych tejże fundacji.

 

Jedną z palących spraw jest sytuacja osób, które ze względu na swój wiek opuszczają Rodzinne Domy Dziecka. Często są to osoby zdrowe, przygotowane do startu w dorosłe życie. Trzeba jednak pamiętać, że są wśród nich także ludzie dotknięci dysfunkcjami, którzy bez pomocy nie będą potrafili samodzielnie żyć.
To właśnie z myślą o nich w dużej mierze dedykowana jest akcja " Fotela Niezależności". Dodajmy mebla bardzo wygodnego i wykonanego w doskonałej stylistyce. W kolejnych edycjach głosowanie odbywać się będzie za pomocą systemów SMS-owych, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na wybudowanie pierwszego w regionie wieruszowskim RODZINNEGO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ. Miejsca, które zapewni osobom słabszym namiastkę domu i nie pozwoli, by trafiły one do dużych placówek, jakimi są DPS-y. Już w październiku ubiegłego roku wiadomo było, że pierwszą osobą obdarowaną fotelem będzie Janina Ochojska. Teraz fotel jest pakowany do podróży, do Wrocławia.
- Pani Janiny nie trzeba nikomu przedstawiać, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, europarlamentarzystyki. Kobiety, która mimo różnych przeszkód, w tym zdrowotnych, jest osobą szczególnie niezależną. Sama akcja ma też na celu zbiórkę pieniędzy na Rodzinny Dom Pomocy Społecznej. Teraz fundacja wyciąga dzieci z domów dziecka, one funkcjonują bardzo dobrze w tych rodzinnych domach do dwudziestego piątego roku życia. Dzieci zdrowe ułożą sobie życie, pójdą własnym torem, natomiast, powiedzmy sobie szczerze, są dzieciaki, które mają głębokie dysfunkcje, które później znów trafią do wielkiego obiektu, tym razem do Domu Pomocy Społecznej, a tego cichlibyśmy uniknąć - podkreśla Rafał Przybył, burmistrz Wieruszowa.
- Już w najbliższy piątek 15 stycznia o godzinie 13 przy ulicy Tramwajowej we Wrocławiu będziemy mieli zaszczyt wręczyć PIERWSZY FOTEL NIEZALEŻNOŚCI właśnie Pani Janinie Ochojskiej. Kobiecie wielkiej siły, założycielce i prezesce Polskiej Akcji Humanitarnej, człowiekowi wielkiego serca, który niejednokrotnie kulom się nie kłaniał, niosąc pomoc do krajów dotkniętych konfliktami zbrojnymi, osobie która własne słabości umiała zamienić w moc pomagania innym! - informuje z dumą burmistrz Wieruszowa. Aż chce się być niezależnym, aby stać się posiadaczem tak pięknego mebla! Ale kolejne mogą trafić do innych. Założenia akcji przewidują, że ma być wręczany od tego roku co najmniej co miesiąc. Fotel powstał w firmie #Karlo Meble.

KaMi S

Szczegóły akcji można znaleźć na: --> https://www.facebook.com/FotelNiezaleznosci/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u