Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Honorowy tytuł profesora oświaty nadano pośmiertnie wieluńskiemu nauczycielowi, Pawłowi Packiemu

Honorowy tytuł profesora oświaty nadano pośmiertnie wieluńskiemu nauczycielowi, Pawłowi Packiemu

pawelpackiJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, żona Pawła Packiego, przedwcześnie zmarłego nauczyciela I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu, odebrała wczoraj od łódzkiego kuratora oświaty, Waldemara Flajszera honorowy tytuł profesora oświaty, nadany pośmiertnie mężowi przez ministra kultury. Na wczorajszą uroczystość w auli szkoły przybyli m.in.: Paweł Rychlik, poseł na Sejm RP, Marek Kieler, starosta wieluński, Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński, Cezariusz Mostowski, dyrektor Delegatury Sieradzkiej Kuratorium Oświaty w Łodzi, Zenon Kołodziej, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu, Dariusz Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zenona Stojecka, profesor oświaty z I LO w Wieluniu, nauczyciele i uczniowie tej szkoły.

 

Zbigniew Wiśniewski, dyrektor I LO przybliżył w skrócie historię szkoły, podkreślił poziom nauczania i sukcesy jej absolwentów, po czym skupił się na sylwetce byłego nauczyciela, Pawła Packiego: Przybliżając postać pana Pawła Packiego, można powiedzieć, że to nauczyciel kompletny, który z pasją podchodził do wszystkich swoich obowiązków, a dobro ucznia przedkładał ponad wszystkie inne wartości. W procesie dydaktycznym skutecznie realizował zaplanowane cele, umiejętnie dobierał do nich treści nauczania, stosował adekwatne do możliwości psychofizycznych uczniów metody i formy pracy.
- Słuchając pana dyrektora, a nie znając pana Pawła, widziałem jego historię, jego życie – mówił podczas uroczystości Waldemar Flajszer, łódzki kurator oświaty. – To człowiek, który poświęcił się edukacji, turystyce, nauce. To człowiek wielkiej nauki, na pewno kultury, wielkiej wiedzy i pasji. To wszystko znalazło swój wyraz w jego życiu zawodowym, które niestety wraz z życiem osobistym dobiegło końca.
Tytuł profesora oświaty z rąk łódzkiego kuratora oświaty dla Pawła Packiego odebrała jego żona, Kamila Packa: - To jest dla mnie niezwykle trudne przeżycie, bo wiem, że mąż bardzo czekał na ten awans. Właściwie on był podsumowaniem całej jego pracy przez wiele lat. Bo rzeczywiście mnóstwo trzeba osiągnąć w pracy nauczycielskiej i poza nauczycielskiej, żeby taki tytuł, bardzo prestiżowy, uzyskać. W lutym składał dokumentację i liczył, że ten awans uzyska, niestety, nawet nie dowiedział się o nim, bo już był chory, kiedy te rozstrzygnięcia zapadały. Z jednej strony bardzo się cieszę w jego imieniu, jestem bardzo dumna. Z drugiej, jest mi szalenie przykro, że nie doczekał tej chwili i całej tej uroczystości.
Na uroczystość przybyli również olimpijczycy, wychowankowie Pawła Packiego. Jednym z nich jest Jerzy Dudek,obecnie uczeń drugiej klasy I LO: - Pana Packiego wspominam bardzo ciepło, bardzo pozytywnie. Można powiedzieć, że był to mój ulubiony nauczyciel. Pierwszy nauczyciel, z którym się tak lepiej poznałem z tej szkoły, bo on uczestniczył też w moim procesie rekrutacji. To on również zachęcił mnie do udziału w Olimpiadzie Geograficznej, w jej 46. edycji, w której, dzięki naszym wspólnym wysiłkom, dotarłem aż do etapu centralnego. Niestety został on odwołany ze względu na pandemię koronawirusa, ale plusem było to, że Komitet Główny postanowił przyznać wszystkim tym osobom, które dostały się do finału, tytuły finalistów. Zatem otrzymałem tytuł finalisty i teraz na moim świadectwie maturalny automatycznie mam wynik 100% z geografii rozszerzonej, z czego bardzo się cieszę i uważam w dużym stopniu za zasługę pana Pawła Packiego, który naprawdę skutecznie mnie motywował. W Polsce jest aktualnie 248 honorowych profesorów oświaty.
Przypomnijmy, że zmarły 11 września Paweł Packi był nie tylko nauczycielem geografii w I LO im Tadeusza Kościuszki, gdzie jego podopieczni od lat zdobywali czołowe miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, ale był też radiowcem. Z Radiem Ziemi Wieluńskiej związany od samego początku, czyli od 26 lat. Skromny, z wielką wrażliwością na słowo i muzykę. Był autorem audycji “Z archiwum polskiego beatu” oraz magazynu muzycznego “Odkurzone przeboje”.

(opr. KJB)

Foto: Alina Frejusz/RZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u