Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Agresywni pijani zatrzymani przez policjantów z Wieruszowa

Agresywni pijani zatrzymani przez policjantów z Wieruszowa

policja1Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wieruszów, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie podczas interwencji publicznej w Teklinowie. Awanturnicy noc spędzili w policyjnym areszcie.

 

12 stycznia dyżurny wieruszowskiej komendy policji został powiadomiony o awanturze w Teklinowie, w gminie Wieruszów. Wstępnie okazało się że tej nocy, po godzinie 22 na jednej z prywatnych posesji, doszło do utarczek słownych oraz szarpaniny, pomiędzy trzema obywatelami Ukrainy, w wieku od 28 do 55 lat., a dwoma mężczyznami, którzy pieszo uciekli z miejsca tej awantury. Sprawna interwencja funkcjonariuszy już po kilku minutach doprowadziła do zatrzymania mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Wieruszów, w wieku 23 i 37 lat Sprawcy byli pijani; policyjny alkomat wskazał w organizmie 23 – latka prawie 1,5 promila alkoholu, natomiast u jego 37 – letniego kompana - ponad 1,5 promila. Z uwagi na silne pobudzenie mężczyzn oraz niestosowanie się do poleceń policjantów, dotyczących zachowania zgodnego z prawem, funkcjonariusze zatrzymali prewencyjne agresorów. W tej sytuacji zostali osadzeni w policyjnym areszcie.
Nie jest wykluczone, że teraz strony konfliktu, na drodze postępowania cywilnoprawnego przed sądem, będą dochodziły swoich roszczeń. Przypominamy, że w przypadku oskarżenia prywatnego, za przestępstwo znieważenia grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności, natomiast za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej człowieka, kara pozbawienia wolności nawet do roku.

Asp. sztab. Damian Pawlak Rzecznik Prasowy KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u