Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Romuald Koliński, były prezydent Sieradza nie żyje

Romuald Koliński, były prezydent Sieradza nie żyje

kolinskiW wieku 74 lat zmarł wczoraj w sieradzkim szpitalu Romuald Koliński, samorządowiec, były prezydent i przewodniczący Rady Miasta Sieradza, a wcześniej rybak dalekomorski.

 

Romuald Koliński był prezydentem Sieradza w latach 1993 - 1994, był również przewodniczącym Rady Miejskiej w latach 2009 - 2010. W Radzie Miejskiej zasiadał przez pięć kadencji! Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu (1966 r.) oraz Wydziału Rybołówstwa Morskiego w Wyższej szkole Morskiej w Szczecinie.
W latach 90. ubiegłego wieku Romuald Koliński prowadził własną działalność gospodarczą (m.in. bar i sklep), pracował także jako naczelnik oświaty w Starostwie Powiatu Sieradzkiego i kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie.

(lek.)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u